04 Ekim ADANA

CEMİL AMAÇ
CEMİL AMAÇ
1. AYAK :8,9,5,6,7,11,1,4
2. AYAK :9
3. AYAK :5,6,8,1,,,,3,9,7
4. AYAK :5,6,7,4,3,2
5. AYAK :6,10,,,,12
6. AYAK :4,7,,,,5

Bu Altılının İkramiyesi: 1,624

04 Ekim ADANA Tahminlerim için Analizim :


04 Ekim ADANA


ÖNCÜ BELGİ ve Ekürisi: Koştuğu yarışlarında çok defa üzerinde durarak ya banko ya favori olarak yazdığım ÖNCÜ BELGİ bugünde lehine şartlarda yarışacak. İlk defa koşacağı Adana çiminide çok daha iyi yapmasını bekliyorum. Yarışın ilk başlarında Akdağ Fırtınası, Arapçelik ve Cancaner gibi seri isimlerin numara kapma yarışınında en çok ÖNCÜ BELGİ' ye yaramasını beklerim. Düşüncemin tersine bir durum olursa yani önlerden birisi kazanacaksa o zamanda yarışlarını çok beğendiğim aynı zamanda Öncü Belgi' nin de ekürisi olan CANCANER' in devreye girmesini beklerim. Yani demem o ki sağa bakıyorum ÖNCÜ BELGİ sola bakıyorum CANCANER ikisine bakıyorum eküri. Bankomdur eküriler. Rakip soranlara önce Kasap Ender' i daha sonra Arapçelik ve Akdağ Fırtınası' nı öneririm.

 

5.AYAK: Normalde ilk bakışta EVİN EVİN' i banko yazabilirim dedim lakin rakkiplerinin yarışlarını izleyince bundan vazgeçtim. Rakipleri arasında özellikle SARI ZEYNEP' in Doğu sonrası burada koştuğu çim yarışı gayet iyi ve oldukça düzgün aksiyonlar sergilemiş, Evin Evin' in zaman zaman gösterdiği depar sorunu işine çok yarayabilir, diğer yandan bu sene bambaşka at sürmeye devam eden Ercan Çankaya idaresindeki YAVUZGÜLÜ 2 aydır koşmasada çok boş bir isim değil en azından bu rakipleri yanında iyi işler sergileyebilir. Çok geniş oyunlar yinede ihmal etmemeli.

 

6.AYAK: Yarışa ve koşan isimlere bakıldığında hayli sert tempoda başlayacak bir koşu olduğu gerçeği ortada. Bu ortamda düzlüğe sermayeli gelecek Ruşen Ali, Pekalp ve Dilber Fırtınası' na bu yarış çok yarayacak gibi duruyor. Normalde üçünü yazmıştım kuponuma ama 4.at olarak bir tanede önden kaçakat ekleyeyim dedim kupon aldı başını gitti ve o yüzden bir atı dışarı atmak durumunda kaldım bu dışarı attığımda rakiplerinden biraz kilosu ağır olan Dilber Fırtınası olurken onun yerine GÖZÜYILMAZ' ı yazdım. Dün Kocaeli' de gördük işte son ayakta Çağlar' ı nasıl yatırdıklarını, onca önde gidecek at varken öne birisi düşüyor kimse gitmiyor ve çıkıp bitiriyor. O yüzden sona kalırsam bu hamlelere kurban gitmemek adına bir tanede önden at eklemek istedim. Sonuç olarak Dİlber Fırtınası' nın şablonuma sığmadığı son ayağı RUŞEN ALİ, PEKALP ve GÖZÜYILMAZ olarak yazıyorum.

 

NOT: Yorumlarımdan anlaşılacağı üzere son 2 ayakta son sıradan kuponuma yazdıklarımı biraz zoraki yazdım, bunları yazarken ilk ayağı kısmak ve 3.ayaktan Pericles' i elemek durumunda kaldım. Son 2 ayağı ikişer atla geçenler 1 ve 3.ayağa müdahale etmeli geniş oyunda.