14 EKİM İSTANBUL

CEMİL AMAÇ
CEMİL AMAÇ
1. AYAK :5,2,10,4,8
2. AYAK :3
3. AYAK :1,,,,,,5,2
4. AYAK :5,1,3,8,,,,,4,2
5. AYAK :7,4,5,2,6,3,1
6. AYAK :5,3,4,,,,,,8,9

Bu Altılının İkramiyesi: 2,111

14 EKİM İSTANBUL Tahminlerim için Analizim :


14 EKİM İSTANBUL


 

SÜRPRİZ BANKO...!

 

DEMİRYILDIZ : Yarış hayatı boyunca 72 yarış koşan ve bunların tam 19 tanesini Handikap-16 koşan DEMİRYILDIZ adeta bu koşuların vazgeçilmez ismi oldu. En son Ercan Çankaya idaresinde 17 Ağustos günü yine bir Handikap-16 yarışta 1900 çimde bu yarışa çok benzeyen bir koşuyu kazandı. Zaman zaman startta kalsada bu tip rölanti tempoda geçen yarışlarda ön grubu yakalamakta zorluk çekmor, mesafe uzadıkça daha iyi koştuğu için aslında bu tip yarışlar hep lehine oluyor. Mesela bahsettiğim son kazandığı yarışın hemen 1 hafta sonrası bu defa 2200 metre sentetik pistte ve yine Handikap-16 yarışta Mahsun Turan idaresinde hiç kaybetmeyeceği bir yarıştan 2.olarak ayrılmıştı. Ercan' ın bu kısrağın dilinden çok iyi anladığını düşünüyorum, son kazandığı yarışta olduğu gibi düzlüğe yaklaşılırken yavaş yavaş ön grubun ardına doldurmasını düzlük dönüldükten sonra son 200-300 arasında vitesi dahada yükselterek tatlı bir sürprize imza atmasını bekliyorum. Genelin kapatacağı yada çok at yazacağı koşuda sürpriz bir bankoyla şablonu rahatlatma peşindeyim. Sürpriz bankomdur.

 

LUMINARY: Kısa mesafeli yarışların vazgeçilmez ismi olarak yine karşımızda, şu yarışlarının hepsinde banko yazmaya niyet ederken karşıma her defasında Mehmet Akyavuz çıkıyor, hep yazıyorum tek attığımda bu jokeyin bindiği atları dünyanın en kötü jokeyi haline bürünür, yanına rakip yazdığımda ya şansı yaver gider ya süper biner altındaki ata kazandırır, şimdi normal şartlarda bu LUMINARY' nin bu mesafede kaybedeceği falan yok ama tek yazayım yemin ederim ki o tesadüfen bir yolunu bulur bana denk gelince kaybetmek için. Çıktığı gibi bitirmeye yakındır sizler tek yazabilirsiniz, ben yanına iki aşık olduğum vazgeçemediğim safkan BRIGHT HOPE ve TRACTOR' ü yazıp büyük favorinin hata yapmasını yada şansızlık yaşamasını bekleyeceğim, tabi önce 3.ayağı görmek kaydıyla :)   

 

ÖNEMLİ NOT: Demir Yıldız an itibariyle AGF de net sondan 2.at yani bir hayli sürpriz herkes böylesine sürpriz atı benim gibi tek atamaz, benim adım Cemil deli oynarım bu oyunu ama banko yazamayan cesaret edemeyene de saygı göstermesini bilirim. Eğer cesaretinde probemlemi olanlar uzak dursun ve bence çoğunluk gibi çok at yazsın hatta kapatsın. 

Ayrıca 2.altılı oyununu büyük favori LUMINARY üzerine kuracak ve Demriyıldız' ı yıkıp geniş oyun oynayacaklar şablonda ekonomik kurgular için virgülle ayırdığım 4. ve 6.ayakları virgül öncesi atları seçip Demiryıldız' ın orasını rahatça çok at yazabilirler sanırım.

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 3,,,,,,6,1,5,8,2

2.AYAK: 1,3,4,2,6,5

3.AYAK: 1,2,3,5,4

4.AYAK: 5,2,10,4,8

5.AYAK: 3 DEMİR YILDIZ

6.AYAK: 1,,,,5,2


 

1.Altılı 797 Lira vermiştir.

 

CANIM ÇITIR: Çok sevdiğim bir at hiç sevmediğim bir jokey idaresinde koşacak(jokeyliğini sevmem insanlığı değil) Çim, Kum, Sentetik fark etmeden her pistte etkili yarışlar koşabilen çok kaliteli bir kısraktır CANIM ÇITIR. Ben her ne kadar jokeyliğini sevmesemde Mehmet Kaya ile uyumuna olumsuz yorum yapamam gayette iyi idare ediyor. Bugün muhtemelen 3-4 takip edeceği yarışta kazanmaya yakındır. 

 

NOT: 1.altılıda Demiryıldız' ı banko yazmaya çekinenler Canım Çıtır' ı ve Luminary' i banko yazsın geniş oyuna.