24 Ekim 2019 İzmir

CEMİL AMAÇ
CEMİL AMAÇ
1. AYAK :4, 8, 9, 10
2. AYAK :6, 7, 8 12, 13, 9, 4, 5
3. AYAK :2, 1, 6, 4, 3
4. AYAK :7 2, 5, 4, 6
5. AYAK :6
6. AYAK :4, 9, 3 6

Bu Altılının İkramiyesi: 14.691

24 Ekim 2019 İzmir Tahminlerim için Analizim :


24 Ekim 2019 İzmir


Zorlu Programda Zorlu SeÇimler....!

KARA MEHMET: Bu safkanın da dahil olduğu birkaÇ atla alakalı geÇenlerde isyan eden bir yorum yazmıştım. Son yarışını hatırlayın, şeytan gibi öne düşen ve bağlasan durmayan Kara Mehmet ve Mister Point o gün belki de yarış hayatlarında ilk defa bekleme yarışı yapmıştı. Tabi Ateşin Kanatları da Çıktığı gibi bitirmiş, benim lehine şartlarda bekleyecek şanslı dediğim bankom Long Rifle Ateşin Kanatları-nı kovalamak zorunda kalmıştı. O şartlarda kilosu ağırda olsa o atı atlatmak kolay olmayacaktı. özellikle KARA MEHMET asla bekleme yarışı yaparak kazanacak bir at değil. Hatta öne düştüğü zaman onu yakın takip etmek ve düzlük dönülünce onu atlatmak gerekir, yoksa rölanti tempoda o kesmez aksine daha da hırs yapar. Ne hikmetse son yarışında bekleme yaptı, bilemiyorum belki bu koşuyu hedef yaptılar belki yarış öncesi veya Çıkış sırasında bişey oldu, günah almak istemiyorum ama bugün KARA MEHMET kendi sitilinde koşarsa, bunun anlamı son yarışında Ateşin Kanatları-na altın tepsiyle sunulmuş bir yarış anlamı Çıkar. Bugün bu safkanın sitilinde bir rakip yok, düzlüğü 2-3 boy önde dönsün bence yakalanmaz ve ilk ayaktan bombayı patlatır. Dengesiz taktikler ve kimin ne yapacağını kestirmenin güÇ olduğu son günlerde sırf bu belirsizlikten ilk ayaktan banko yazamadım.

 

 

ŞANSLI KAFKAS: Bu safkanın formunda bariz şekilde düzelmeler olduğunu daha öncede yazmıştım. Kiralık olarak verildiği günden beridir İzmir-de gayet tatminkar yarışlar koştu ama ya erken yürütüldü ya geÇ yürütüldü. Kendisi de bugünkü rakiplerinin kopyası gibi istikrarsız atların grubunda koşmaktan kafasını kaldıramadı. Bugün artık Çok uzun süren sessizliğini bozma zamanının geldiğini düşünüyorum, binicisi akıllı olmalı ve hiÇbir şekilde düzlük dönülmeden son 300 e girilmeden ata girişmemeli. Süerdem, Aşanbey, bu yarışı belkide hayatının son yarışı olacak Bayayna ve onların gölgesi olacak Keleşhan gibi isimlerin önde olacağı ve kağıt üzerinde yüksek hızlara Çıkma olasılığı olan yarışta Muharrem Ok ŞANSLI KAFKAS ile son 300 e kadar elde gelir, oralarda yüklenir ve son 200 de akıcı bir sprint yaptırabilirse zorda olsa artık kazanır bu at diye düşünüyorum. OldukÇa cazip ve zorlu bir İzmir programında banko yazacağım isim olacak.

 

 

 

öZBURGAZ: Çok cazip şu programda bir başka banko adayımda öZBURGAZ isimli tay olacak. Sürekli takibimde ve kum pistte vasat bir yarışı var ama belki Kocaeli kumunu sevmemiş olabilir, bugün dereceli idmanlarını yaptığı İzmir kumunda özlediği 1.liği alabilir. Çok sürpriz bir atla kuponunu sona getirmek isteyenlere önereceğim isim olacak.  

 

 

 

İlk ayakta Kara Mehmet ile alakalı konulara benzer şeyler her yerde var aslında. Mesela Ankara-da Kanekonun Oğlu kendi sitilinde koşsa asla kaybetmezmiş, ne oldu Kocakafa bekledi, Aracı-nın ilk yarışında Kocakaya ile beklediği at koşuda numaraya Çıktı. Hadi bunlar tay, taktik değişikliği elbette olacak karakter oturtması yaparlar ama ya 4. Ayakta The Daughter Sun-a ne diyeceğiz, liderliği alıyor ve Çıkıyor bitiriyor, bizde bu yarışta Magfellow-dan bu liderliği bekliyoruz salak gibi J küÇük Çelik-i en kısa sürede jokey yapacaklar belli ki babası şimdide en küÇük Çelik-e üfürmüş J) Bazıları zamanı gelince adaletin kılıcını Çok sıcak hissedecek Çok

Her neyse bu ara hele hele senenin son zamanlarında ne atlara ne jokeylere güvenmemek gerek. Ne bilgi ne birikim bunların gram faydası olmayacak ve aÇıkÇası tutturduğumuzda da her tarafımızdan bal fışkırıyor demektir.   


Yorum

Henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

İsim:


Güvenlik Kodu:
*