12 Kasım 2019 Adana

CEMİL AMAÇ
CEMİL AMAÇ
1. AYAK :4, 3, 7, 6, 5 10
2. AYAK :12, 4, 6, 2, 1 8, 13, 14, 10, 5, 3, 7
3. AYAK :3
4. AYAK :7, 4 1, 5
5. AYAK :10, 4
6. AYAK :9, 5, 10, 13 12, 15

Bu Altılının İkramiyesi: 2.269

12 Kasım 2019 Adana Tahminlerim için Analizim :


12 Kasım 2019 Adana


KüÇük-Normal-Alternatif kupon yapanlar yorumları okumalılar.

UYARI!!! Çıkan atlar Hakimşah ve Barış yerine, son ayağa 5 nolu CAMBAZ, 12 nolu CAPTAIN CEMO ve 15 nolu YOSUN SULTAN eklenmiştir. saat: 17,30

 

BOOGEMAN: Son zamanlarda hep iyi yarışlar koşan yakışıklı safkan son yarışında saÇma sapan sürüşler yapan jokeyler sayesinde 4.lük almıştı. öyle bir yarış sanırım dünyanın hiÇbir yerinde koşulmamıştır. Sürekli liderin değiştiği kimsenin istekli olmadığı, hatta starttan geÇ Çıkan Sky Moon-un bile liderliği aldığı bir yarıştı. Halbuki BOOGEMAN-ın ondan bir önceki yarışı kelimenin tam manasıyla muhteşemdi. Eğer o gün üzerinde hırÇın bir jokey olsa Mine Of Fire gibi kalite bir ismi geride bırakırmış. Bu safkana önde beklemek Çok yakışıyor, önüne bir yada iki tane atı alacak, düzlüğe kadar kendi temposu üzerine Çıkmadan yarışı aynı yerinde takip edecek 300 lerde liderliği alıp geriden gelenlere direnecek bir yarış koşması gerek. Bugünkü yarışına ve rakiplerine baktığımızda öne hamle yapma ihtimali kuvvetli olan Magfellow ve zaman zaman liderlik isteyen, 2.likte giden Miss Eleni var. BOOGEMAN hiÇ oralı olmadan liderliği bu iki isme bırakır ve sabırlı bir şekilde koşuyu 2-3 takip ederse son zamanlarda yakaladığı güzel formunun karşılığını bence alacak ve 2 yarış ardından tekrar 1.olacaktır. Tabi şöyle bir durumda var, Magfellow zaman zaman starttan geÇ Çıktığı iÇin liderliği almıyor ve Miss Eleni-de bariz şekilde bekleme yarışı yapıyor. Böyle bir durum olursa da şansı Çok olacak Çünkü bu defada önde boş kalıp istediği gibi koşuya yön verecektir. Bu iki ihtimalde de bence kazanan BOOGEMAN olur ama gider özcan saÇma sapan bir iş yapar önde atı liderlik dalaşına sokarsa işte o zaman bence asla kazanamaz. Ben bu ihtimali bu kadar da aptallığa girişmeyeceğini, yapmayacağını düşünerek BOOGEMAN-ı banko yazacağım. Tabi ne olursa olsun bu Çocuğa körü körüne güvenmek olmaz, siz banko yazmayacaksanız, bence yanına Sky Moon başta olmak üzere, Puzzle ve Tancan Bey-i mutlaka yazmalısınız.       

 

 

 

 

FEARLESS FLAME: İlk yarışında Ankara-da 3.lük alan tayın evet o yarışı Çok dişe dokunur bir yarış değildi lakin bu müthiş bir kan hattına sahip olduğu gerÇeğini değiştirmez. Giderek kendini geliştirip iyi yarışlarda koşarsa hiÇ şaşırmam. Bugün yarışta favori gösterilen Hakimşah-ın ilk yarışında Çok dağınık bir görüntü vermesi pek hoşuma gitmedi. O yüzden burada FEARLESS FLAME bence koşunun en şanslı ismi olacaktır. Bu tay bence alternatif geniş kuponlarda da banko yazılabilir, benim hali hazır şablonumda küÇük veya normal kuponlara tek önereceğim isim olacak. Yanına geniş oyunumda KEREM EYLE ve HAKİMŞAH-ı yazacağım, Ferhatbey-i ve Timsah-ı ise sanki tabela atıymış görüntüsü olduklarından kuponuma yazamayacağım, yine de gücü olanlar ekleyebilirler.

 

 

SERDAR KHAN: Uzun aradan sonra koştuğu yarışında 1.lik alan SERDAR KHAN muhteşem görüntüsüyle göz okşadı. Bugün bu pistte ne yapar nasıl koşar kestirmek güÇ lakin Çokta hızlı gitmeyecek koşuda ön grubun iÇinde, öndeki tavşanların hemen ardında koşuyu takip edip düzlüğe kadar sabredip düzlükte yine kendini gösterirse yine 1.liğin en güÇlü adayı olur. Bu safkanda hem alternatif kuponlara banko hemde küÇük veya orta ölÇekli kuponlara tek önereceğim isimdir. Geniş oyunumda yanına özellikle Cambaz-ın Çok zaman yaptığı gibi bekleme yarışı yapması durumunda starttan normal Çıkarsa BARIŞ bu koşuyu kilosuna rağmen Çıktığı gibi bitirir. Bu safkan anormal formda, bu kadar iyi durumda olduğunu iki yarış evvel İzbırakan ve Order Of The Rose gibi iki klas ismin arkasında bu pist ve mesafede 3.olurken fazlasıyla kanıtladı. Daha sonra WAIT WITH HOPE şans vereceğim bir başka isim olacak. Bu safkan da tıpkı ekürinin diğer atı Boogeman gibi süper eşkaliyle kendine hayran bırakıyor insanı. Uzun aradan sonra koştuğu ilk yarışında hiÇbir şekilde üzerine gidilmedi ve sadece paralı galop tabiriyle koşu gösterildi, daha sonra biraz kımıldadı yarışta ama yine nefesi yetmedi. Belli ki ciddi sorunu vardı ve o yüzden uzunca bir zaman koşulmadı, bugün eğer ki ben hazırım derse Çok ciddi bir sürprize imza atar Çünkü bu kapasite fazlasıyla var. Birde BASRALI isimli safkanı yazacağım, bu safkanın da form durumu Çok dikkatimi Çekiyor, bu zamana kadar 4 defa kazanan safkan belki kolay kazanmıyor ama bu kazandığı 4 yarışının 3 tanesini de adamım Samet ile yapmış, üstelik bu kazandığı 3 yarışının ikisini de hafif kiloyla ve ne tesdüf yine Handikap-15 yarışta almış. Bu kiloyla düzlüğe kadar 4-5-6 takipte olup düzlükte son 300 de bariyer dibine bir anda dalar liderliği alır geriden gelenlere direnirse ben şaşırmam. Çok zorlu bir yarış olacak son ayak, özellikle SERDAR KHAN-ın bu pisti iyi koşmaması halinde işler Çok karışacak gibi duruyor son ayakta ama benimde kurgusal anlamda geniş kuponuma 4 attan başka yazamadığımı ve oldukÇa rikli bir hamle yaptığımı belirtmem lazım.

 

YEDİLİ İLK AYAK: Mavi Ateş normal Çıkarsa en azından ilk iki iÇin bu grupta ideal isimdir, rakip dersek bunların hepsi girer devreye ama yine de yarış hayatının son üÇ koşusuna giren ve bu ara mutlaka etkili bir yarış koşması şart haline gelen İncirli Tepe-yi Çok göz ardı etmeyelim.


Yorum

Henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

İsim:


Güvenlik Kodu:
*