17 Nisan 2022 Adana

CEMİL AMAÇ
CEMİL AMAÇ
1. AYAK :9, 8, 11, 5, 7 2
2. AYAK :6, 8
3. AYAK :4 5, 3
4. AYAK :8, 1
5. AYAK :7 6, 2, 1
6. AYAK :5, 2 4, 7, 1, 6, 8, 9, 11, 10, 12,

Bu Altılının İkramiyesi: 16.822

17 Nisan 2022 Adana Tahminlerim için Analizim :


17 Nisan 2022 Adana


Böylesine zorlu bir programda teksiz altılı verdiğime doğrusu bende şaşıyorum lakin ne yapsam geniş oyunuma banko yazamadım, yazacağım yorumlardan belki siz Çıkartırsınız. 

 

BAHÇE ve LUXOR: Kimin ne yapacağını kimsenin bilmeyeceği bir grup karşımızda 2.ayakta, 2 at yazdım, bu iki atında son yarışı son derece parlak. Eğer o performanslarını tesadüfen yapmamışlarsa bugün yine Çok süratli gidecek yarışta yine sonlarda etkili gelecekler. BAHÇE' nin akışı fotoya girişi Çok daha düzgündü, Tamer Bali isimli apranti kardeşimiz bekleme atlarına fena biniyor, bu tip atlarda şans buldukÇa sanki kendini daha fazla gösterecek. Diğer yandan aynı koşunun 3.sü olan LUXOR var, doğrusu o gün kuponumda vardı ama yetenekleri Çok sınırlı binicisinin o kadar iyi yerlerde tutunacağını ve performansı göstereceğine pek ihtimal vermiyordum o yüzden at sürüşünü tutmasam da hakkını teslim etmem lazım, bugün BahÇe' ye oranla 3 kg sıkleti azalırken Çok etkili bir jokeyle koşacağı iÇin o aradaki fark minimum düzeye inmeli. Evet en başında yazdığımı tekrar yazayım bu tip gruplara hiÇ güven olmaz ama birazda mecbur kaldım diyelim, umarım ikisinden birisi gelir zira öyle olursa birazcık umutlanacağım şablondan.

 

GRASYAS: Bugün binicisi beni duman etti, kime gözüm takıldıysa geniş oyunuma banko yazmaya kalksam Emrah Sincan' a takıldım dersem hiÇ abartmamış olurum. Tahmincilik hayatım boyunca bu kardeşimiz ne aprantiliğinde ne jokeyliğinde hiÇbir zaman bana yaramadı, bunca yıl sonrada yarayacağını düşünmüyorum. Şimdi GRASYAS' ı banko yazsam eminim saÇma sapan işlerle gider kaybeder, o yüzden sinirlerimi tavana hoplatmaktansa yanına at yazmayı tercih ettim ama şu yarışta öndekilerle sidik yarışına girmeyeceğini önde bekleme yapacağını bilsem son yarışındaki süper görüntüsüyle yanına at yazmazdım. Geniş oyunumda yanına sürekli takibimde olan MESTİNAZ ve 154 gün arası olsada GAMBARU' yu yazıp bekleyeceğim.

 

MISS CARLOS ve BERKE AĞA: Bugünkü Şart-1 yarışlarda da umarım sekteye uğramaz ve sizlere yine olumlu katkılarda bulunuruz. Bugün 2.altılı 4.ayakta yeni koşan taylar arasında idman görüntülerinde en Çok bu iki tayı beğendim, ikisinin arasında doğrusu MISS CARLOS' u Çok fazla beğendim ama 100 metrelik Çim pist yarışında Türkiye' nin en tehlikeli 2 Çim pistinden birisi olan Adana Çiminde 10.kulvar banko yazmama net şekilde engel olan sebep. Yanına geÇtiğimiz sene yarın yani 18 Nisan 2021' de aynı pist aynı mesafe ve aynı jokeyle abisi Gökdenizim' in kazandığı gibi yarış hayatına aynı başlama ihtimali olan idman pistindeki görüntüsüde tatminkar olan kulvarıda gayet iyi BERKE AĞA' yı yazmadan edemedim.

 

SER VEYRON: Son yarışında  bu kısrağın sadece jokeyi sayesinde kaybettiğini söylemek her ne kadar sevmediğim bir jokey olsada büyük haksızlık olur. O gün ben o koşuda başka bir atı banko yazmıştım, bankom devrilme tehlikesi yaşayınca benim iÇin o yarış bitmiştizaten. Ama banko yazmasaydım kazanan attan yatmazdım ancak Ser Veyron kazansaydı yine yatacaktım Çünkü bu kısrağı uzun mesafelerde Çok tutan birisi değilim kısa ama etkili bir sprinti var, üzerindeki jokey yürüyeceği yeri Çok Çok iyi ayarlaması gerek ve o gün mesafeye rağmen bu jokey gerÇekten Çok iyi ayarladı bunu ama karşısında Ahmet vardı :) Bugüne gelirsek tam mesafesinde tam istediği şartları yakalamışa benziyor Gül Matra, Abjarkız, Bosendra gibi Çok seri isimlere yine önde gitmeyi seven son yarışını bekleme yaparak kazansa da Epsilon, The Teatral ve Mine Of Fire gibi süratli isimler var. Emrah' ın burada bugün yapması gereken şey gerekirse grubun en sonunda gitmek ve kısrağının tüm gücünü son 150-200 metreye bırakmak olmalı. Bunu bugün yaparsa bence kısa ama Çok etkili sprintiyle kazanmayı başarır, dilerseniz bu kadar yorumdan sonra banko yazarsınız, ben geniş oyunumda yanına PERİ ANA ve CüLüK gibi yine bu tip mesafelerde bu tip yarışlarsa kısa ama etkili sprintleri olan diğer kısrakları ve bir tanede önde gidecekler arasında en ısrarcı olacağını düşündüğüm GüL MATRA' yı yazacağım.


Yorum

Henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

İsim:


Güvenlik Kodu:
*