Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İzmir - 27.1.20191. AYAK : 7, 1 

2. AYAK : 13  5, 11, 2, 3, 10, 7, 8

3. AYAK : 3, 2  4, 1

4. AYAK : 6, 1  5, 3, 2

5. AYAK : 7 

6. AYAK : 9, 8  14, 3, 5, 2, 10, 1, 11, 12

Sürpriz Banko....!

PANTA RHEI ve BEDWULF: İlk ayağı iki safkandan birisinin kaznamasını bekliyorum. PHANTA RHEI her defasında yazıyorum çok beğendiğim klas bir kısrak, şehir fark etmeksizin etkili koşabiliyor. Bugün bence yine 1.liğe oyanayacak isimdir. Diğer yandan BEDWULF' un son yarışını hakikaten göz ardı edemeyiz bugün belki uzundan kısaya dönecek ama bu mesafe bu atın asıl mesafesi, o yüzden etkileneceğini falanda düşünmüyorum.

 

MY SULTAN: İki at arasında geniş kuponuma tek yazıp yamamakta büyük tereddütler yaşadım, banko adaylarımın her ikisininde benim gözümde özelliği ya tek atılmaları yada hepsi denilerek tüm rakiplerinin yazılmasıydı. Bunlardan birisi MY SULTAN, uzunca aradan sonra iki yarış göre klas kısrak bugün sahibi nezaretinde koşacak. Sahibi Mehmet Kaya MY SULTAN' ın huyunu suyunu en iyi bilen jokey olduğundan bence nerede koşacağını ve nerede yürüyeceğinide iyi ayarlayacaktır. Tahminimce önüne Güngör Ağa ile Agenor' u alıp düzlüğe kadar onlara bulaşmadan 3.lükte takipte olacak. Düzlük üzerinde son 200-300 arasıda lidelriği almaya çalışacak. Bunu yapabilirse kazanır bence yapamazsa yine 3.lüğün en büyük adayı olur ve MY SULTAN kaznacak kadar koşamazsa bence bu koşuda bugün bu şartlarda gelmeyecek at yok ben 5.ayaktaki atı geniş kupona tek yazdığımdan burada MY SULTAN' ı küçük kuponlara tek önerirken geniş kuponlar için tüm rakiplerini yazdım. 

 

SCOUTLEO: Bu safkanla alakalı çok kafanızı ütülüyorum ama inanın bu atın gelecekte iyi işler çıkaracağına çok inanıyorum. Elbette yanılıyor olabilirim ama gün gelir özellikle uzun mesafede önemli galibiyetler aldığında belki hatırlarız. Son yarışında sert bir grupta ve jokeyi saçma sapan bir sürüşle saçma sapan yerlerde atı adeta pert etti. Sonlarda şansı olmadığını anlayınca enseye basması ise en iyi yaptığı işti çünkü o koşudan artık bir şey olmazdı ve atı üzmemek daha önemliydi. Bugün oldukça cazip konumda olan bu safkanı ben bugün yine tek yazacağım, bunu yapacağım çünkü artık istediğim mesafede koşacak. Daykomio ve Grand Zoff yine önde olacaklar, bunlara son 600-800 arasında muhtemelen Perfect Runner' da katılacak ve bu yarışın temposu düzlüğe kadar SCOUTLEO' nun aleyhine işlesede özellikle 800 den sonra ona dönmesini bekliyorum. Burada Gökhan 'In uyanık olması ve atının temposunu erkenden yukarıya çıkartmadan öndekilerin ardında sabırlı koşması lazım. Bence Gökhan' ın sitiline de uygun bir at ve bu birliktelikten güzel bir sonuç çıkar diye bekliyorum. Kuponuma da banko yazıyorum. 

 

YEDİLİ İLK AYAK: Ayduru ve Pomalin