Tahmin detayları

Ersöz Ersever

Ersöz Ersever

İzmir - 7.2.2019

1. AYAK : 2, 1  5, 3

2. AYAK : 2, 1, 4, 7, 8, 9, 10  5, 6, 3

3. AYAK : 5, 1

4. AYAK : 4, 2 

5. AYAK : 2, 4 

6. AYAK : 4, 1, 7, 2

 

 

KÜÇÜK ALTILIM:

1.AYAK: 2-DENİZYILDIZI

2.AYAK: 2,1,4,7,8,9

3.AYAK: 5-KAFADAR

4.AYAK: 4,2

5.AYAK: 2,4

6.AYAK: 4,1,7,2

 


 

DENİZYILDIZI: Bu grubu rahatlıkla ayırabilecek kapasitedeki ve forma sahip safkanın daha önce bu tip rakiplerini ne kadar kolay geçtiğini zaten izledik. Değişen pek de bir şey yok gibi. Startla birlikte kolayca deparlanarak, rakiplerinden alacağı avansla bugün de kazanmaya yakın gözüktüğü için küçük kurgularda uğraşılmaması gereken isim olacaktır.

 


 

 

KAFADAR: Güç olarak bu rakiplerinden farklı ancak idaresi de bir o kadar zor bir safkan biliyorsunuz. Genelde yarış içinde sertlik yapıp; kolay kazanabileceği yarışları bile zora soktuğunu çok net hatırlayacaksınız fakat bugün hem rakipleri uygun, hem de aprantisi atını tanıyor dolayısıyla en azından küçük kurgularda zor bir at bile olsa riske edilebileceğini düşünüyorum.

En ciddi rakibi; gününde olduğunda çok etkili koşabilen kapasitede bir safkan olan,

1-ÜNAL AMCA olabilir.

 

 

4.ayakta; özellikle son iki yarışıyla ben dahil çoğu kişinin genel kanısını adeta yerle bir ettiğini düşünüyorum. Bu safkanla alakalı; artık emeklilik vakti geldi dediğim ve bunu bir anlamda adeta bana yedirten, 4-YILMABAŞAR, özellikle son iki yarışıyla tekrar çıkışa geçti biliyorsunuz.

Belki de tek rakibi durumundaki, ekürilerden 2-KIZILHAN’ın istediği tempoya sokabileceği yarışta, sonlarda etkili gelerek hem ekürisine, hem de jokeyine özlediği 1.liği tattırabilir.

Pek tabi, eküriler tek rakibi olarak gözüküyor.

 

 

5.ayakta da yarışın iki at arasında geçmesini beklemek en normal durum olarak gözükmekte.

Formunu koruyan yarışın favorisi, 2-MY ROYAL SUN bilindik stiliyle numaraya çıkacak ve özellikle son yarışını dikkate değer bulduğum,

4-ALAÇATIAĞASI rakibini yakın markaja alıp, bastırmak isteyecek. Büyük olasılıkla yarışın bu iki safkan arasında geçmesini bekliyor ve kuponuma bu ayakta da iki at yazıp, geçiyorum.

 Ne verir, ne vermez yarıştır belli olmaz ancak; ikramiye olarak uzatılmaması gereken kısacık programda; fazla yüklenilmesi mantığıma ters geliyor.

İyi şanslar…