Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Adana - 12.2.20191. AYAK : 9, 3, 2, 4, 5

2. AYAK : 8, 1, 9, 2  4, 5, 7

3. AYAK : 2  4, 3

4. AYAK : 1, 4, 5  2, 6, 3

5. AYAK : 3

6. AYAK : 8, 10  11, 6, 7

Sıkıntılı Program...!

Geçende sıkıntılı program dedim ama altılı tuttu, bu gibi başlıklar programın nasıl bir program olduğuna dair işarettir, yoksa sitil olarak biz zaten zor olanı isteriz. Ve o zor programda balarılı olmak adına her şeyi yaparız. Bugünkü Adana programında tek yazdığım ayakta dahil inanılmaz riskli koşular mevcut. Gün gelir böyle bir programdan çok ciddi para kaldırırsakta, o programda sıfır çeksekte normal saılmalı. 

 

QUIN ABA: Şu tayın ilgilileriyle tanışıklığım olsa yalvarırım şu beygirlerin yanında bugün veya bundan sonra bekleme yarışı yapması için. İlk yarışında çok tecrübesiz bir tay olmasına rağmen sert şekilde önde kaçmış ve haliyle şişmişti. Bugün ne yaparlar nasıl bir taktikle koşarlar bunu bilemiyorum ama bu kadar maidendan çıkmamak için ölümüne çabalayan bazı tayları gördükçe ve hala favori gösterildiklerine şahit olunca midem bulanıyor. QUIN ABA bir Turb yavrusu ama annede hiç boş değil, bu tayın annesi zamanında Kazım Karabekir Koşusunda tabela yapmış son derece kaliteli bir kısrak Gözyaşı' dır. Yarış hayatı fazla sürmedi ama eğer devam edebilseydi çok fazla adından söz ettirirdi. Fiziki görünüme bile baksak QUIN ABA bunlardan çok farklı ama maalesef iş fiziğe bakmıyor. 

 

ALTINBAŞAK: Çok ciddi bir start problemi olduğunu hepimiz biliyoruz. Son yarışında da bundan dolayı tek atamadık ama 4-5 boydan fazla takılmazsa kazanır dedik, 4 boyla yırttı kolayda kazandı. Bugünde o düşüncelerde değişiklik yok ama tek atmak yine yok çünkü her an bazı yarışlarında olduğu gibi 40-50 metre startta kalabilme ihtimali her zaman mevcut. 

 

ÇELİKKALKAN: Bu safkanında start çıkışı iyi değil ama adeta sabit şekilde 2-3-4 boy kalıyor. Gücüne çok inandığım ve sevdiğim bu safkanı daha önce ben kimlerin yanında yazdım kimlerin. Şimdi 2400 metrelik bir koşuda Domaniç, Bürebey, Işkınat ve Katı Semih gibi önde giden yada ön grubun içinde olmadan koşmayan isimlerin yanında koşacak ÇELİKKALKAN. Bu saydığım isimler çok sert tempoda kaçacak isimelerde değiller ama yarışın bir yerinde diğer rakiplerinden avans almak adına tempoyuda yükseltecek isimler, ki ben bu hamleyi bugün bu yarışta son 1000 de bekliyorum. İstediğim şey gerçekleşirse ÇELİKKALKAN' ın özlediği 1.liğe kavuşmasını bekliyorum. Şöyle de ilginç bir durum var ki Ahmet Çelik' i uzun zamandır tek attığımda hiç yüzüm gülmedi zaten takriben 1 yılı aşkın bir süredir bu istatistiğimiz devam ediyor ve en son bende tek olup kazandığı atta ÇELİKKALKAN :) bakalım senede bir kıyak yapacak mı? :=)