Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İzmir - 14.3.2019

1. AYAK : 10, 3, 1, 2, 8, 5, 4  6, 9, 7

2. AYAK : 5, 4, 10, 11

3. AYAK : 3 

4. AYAK : 1, 2 

5. AYAK : 5, 3, 6  4

6. AYAK : 6, 7, 5, 9, 3, 1  2, 8, 4, 10

DREAM SOLDIER: İlk yarışında Şirinyer’ de sahada herkesin bankosuydu, zaten AGF de yine buna paralel olarak çok ağır favori çıkmıştı. Aslında tamda beklediğim aksiliklerden birisi olmuş ve bunu yarışını izleyince birkez daha anlamıştım. Bizim İzmir’ de sahada bir at çok konuşuluyorsa ya hiç alakasız bir şekilde çok kötü koşar yada hakikaten çok iyi taydır ama başına olmadık şeyler gelir büyük ihtimalle kazanamaz. O gün yarışını hatırlayanlarınız yoksa hatırlatayım DREAM SOLDIER starttan 10-12 boya yakın geç çıkmıştı ama düzlük üzerinde öyle bir görüntü verdi ki normal yada normale yakın geçsem bunlarla dalga geçerim der gibiydi. Bugün o performansının da etkisiyle yine çok büyük favori olarak karşımızda. Açıkçası normal yada normal çıktığı vakit kaybetme ihtimali çok az görünüyor. Ama yine startta takılırsa işler biraz karışacağa benziyor. Ben yanına rakip olarak yine ilk yarışı gayet iyi olan DRAGO, yine ilk yarışında sahanın göz bebeklerinden olan ama berbat koşan fakat bugün takı değişikliğiyle koşacak NAZNARA 2.yarışlarında daha etkili koşabilirler. İlk üç sıraya bu tayları koymamın en önemli sebebi, diğer rakiplerinin sürekli koşup tatminkar bir netice ve galibiyet alamama huylarıdır. Yine de bu tecrübeli taylardan bir tane de REAL KING’ i kupona ekledim. Atçeker ve Mehmethan benim kuponuma sığdıramadığım kuponumu yatırabilecek dışarıda kalanlar arasında en tehlikelileri olup gücü olanlar değerlendirsin. Tabi DREAM SOLDIER’ ı tek atamayanlar için bu yazdığım not. Ayrıca benim şablona göre bu tayı tek yazarak normal bir bütçeye kupon yapabilirsiniz, yada geniş oyuna tek yazarak 3. ayağı kapatabilirsiniz.  

 

MIZZEN OF TURKEY: Son yarışında tıpkı bugünküne benzer bir yarışta koşmuştu. Benzer derken yarış temposu anlamında diyorum. O gün hatırlarsanız Dombra’ nın önde boş kalacağını, rakiplerinin çok fazla uygun oluşunun da etkisiyle çıktığı gibi bitirip kazanmasını beklediğimi belirtmiştim. O gün Dombra beklediğimiz gibi koşup kazandı, bu zaten o grupta ve şartlarda olması gerekendi ama asıl göze çarpan ise MIZZEN OF TURKEY’ in performansıydı. Aleyhine tempoda koşmasına rağmen gayet güzel bir yarış çıkarttı hatta göze çok çarpmasa da Dombra’ yı biraz zorladı ama gücü yetmedi. Bugün o yarışını referans alarak MIZZEN OF TURKEY’ i tek yazdım kuponuma. Bugünde bu koşuda son yarışlarını önde kaçarak kazanan ve bugünde yine önde boş kalacak Young Bond ağır tempolarda liderliği alıp yarışa inisiyatifini verecektir bu beklediğim olması gereken şeydir ama MIZZEN OF TURKEY’ de eğer ki Dombra ardındaki yarışına benzer bir performans sergilerse ve erkenden yürümeden rakibini bugün 2 takip ederek düzlüğe çıkarsa bence kazanan olur. Aksi takdirde bu yarışın hakkı da tek atılmıyorsa %100 hepsidir.

 

YEDİLİ İLK AYAK: Son zamanlarda yedili ilk ayağa çok ilginç koşular koyuyorlar. Bugün 4 tane atın koştuğu bir yarış koymuşlar ama öylesine zor bir yarış ki, hepsi inanılmaz formda isimler. Şimdi desek ki Babauçan ve Demirpoyrazım önde birbirlerini yer 3-4 takipte olan KARAMIH ve POMALİN’ den birisi kazanır bu defa öndeki Babauçan ve Demirpoyrazım birbirlerini üzmeden düzlüğe çıkar ve yarışı ilk iki bitirir. Haaa ben yedili oynayan birisi olsam elbette bu yarışta sabırlı koşanları yani POMALIN ve KARAMIH’ ı tercih ederim ama işte özünde de böyle sıkıntılar olabileceğini anlatmaya çalıştım karar sizlerin olsun.