Tahmin detayları

Ersöz Ersever

Ersöz Ersever

İzmir - 14.3.2019

1. AYAK : 8, 5, 2, 1, 6, 4  10, 3, 9

2. AYAK : 5, 4, 8 

3. AYAK : 3  2, 1, 4

4. AYAK : 1

5. AYAK : 3, 1, 4, 5, 6 

6. AYAK : 7, 2, 4, 6, 14, 8

 

 

KÜÇÜK ALTILIM:

1.ayak: 8,5,2,1,6,4,10

2.ayak: 5-DREAM SOLDIER

3.ayak: 3,2,1

4.ayak: 1-MY SULTAN

5.ayak: 3,1,4,5

6.ayak: 7,2,4,6,14,8


 

İlk ayakta, gerçekten oldukça zorlu bir yarışla perde açılacak.

Akla en uygun gelen senaryo; bekleyen kısrakların öncelikli olarak şanslı olduğu gerçeği.

Ancak dikkate değer etkili bir sprinter yok. Var ama yok! Olanların da sıklet dezavantajı var ve bu yüzden ilk ayakta riske girmeyi göze alamadığımı itiraf etmem gerekir. Sıralamam şablonumdaki gibidir.

 

 

2.ayakta, ilk yarışında anormal derecede ağır bir AGF yüzdesiyle ilk startını alan ve maalesef çok geç makineden çıktığı için bekleneni veremese bile, en azından kalitesi ve kapasitesi hakkında fazla konuşulmaması gereken bir tay var ve bugün yine aynı jokeyi ile ve çok daha hazırlıklı ve koşu görme avantajıyla yarışacak. Henüz 2.startına çıkacak taylar için 1600 metrede risk almayı asla düşünmedim nedenine gelince; en azından uzun mesafe deneyimi ve koşu tecrübesi daha ağır basan taylar var ancak her ne olursa olsun, 5-DREAM SOLDIER küçük kuponlarda riske edilmesi gereken tay durumunda.

İlk startında hiç de fena bir performans göstermeyen, sıkı hazırlıklarıyla bu yarışa hazırlanan, 4-DRAGO hatası halinde öncelikli rakibi olmaya çalışacak.

Deneyimi bulunan taylardan, 8-MEHMETHAN’a da yer vererek bu ayağı geçmek durumundayım.

Bu koşuda daha fazla taya yer vermek ve tabela dörtlü bahis için at yazacaklar, 10-NAZNARA ve 1-ATÇETER’e de yer verebilirler.

 

 

 

Bankomu 4.ayakta seçmek durumda kaldım aslında iki atı, ki bunlar zaten yarışın da ilk iki atı durumunda, normalde ayırımsız yazmakta fayda olabilir fakat, hem daimi jokeyine kavuşması, hem mesafeye en yatkın isim olması, muhtemelen lehine gelişecek yarış temposu ve son dereceli galobu nedeniyle banko riskimi ekürilerden, 1-MY SULTAN’dan yana kullandım.

 

 

 

5.ayakta, ara vermiş olmasına rağmen tam bir çim atı olduğuna inandığım, 3-LONG RIFLE bu grupta en çok beğendiğim ve en yetenekli olarak gördüğüm başlıca tay. Aprantisi nasıl bir taktik deneyecek tam olarak bilemem ancak normal koşullarda kazanmaya en yakın gördüğüm safkandır. Ağır kilosuna rağmen, beklediğim biçimde koşturulursa, uyumlu jokeyi ve yeterli hazırlıklarıyla; çok sert tempoda geçmesini beklediğim yarışta, yerinde yürürse 1-LADY ADİLE de şanslı olabilir. Bu kısrağın geçtiğimiz dönemlerde KV yarışlarda ve daha sert rakipleriyle kafaya oynadığını göz önüne aldığımızda bunu kolayca anlayabiliriz. Diğerleri daha sonra şanslı gördüğüm safkanlardır.

 

 

 

Son ayakta, tüm dengelerin altüst olabileceği bir grup ve tamı tamına 18 Arap atı perdeyi kapatacak. Yorum yapmak istemediğim ve sadece şablonumdaki sıralamamı önerebileceğim bir yarış ve her türlü sonuca hazırlıklı olunması gereken tipik bir 15 handikap!

İyi şanslar…