Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İstanbul - 23.3.20191. AYAK : 5  3, 4, 1, 2, 6, 7

2. AYAK : 4, 10, 1  7, 11

3. AYAK : 6, 7 

4. AYAK : 1, 2  3, 4, 5

5. AYAK : 1  3, 5, 9, 8, 4, 6, 7, 10

6. AYAK : 7 

KIZIL TÜY ve LEAD SOLDIER: Çok sevdiğim ve kalitelerine çok inandığım taylar bugün beraber aynı koşuya düştüler. Her iki tayda bende neredeyse banko yada favori olarak sürekli kuponumda önde yer alan isimler. Bunlardan KIZIL TÜY hem önde bekleyen hem insiyatifi alıp koşuya tempo veren her iki taktikte de çok başarılı yarışlar koşan klas bir safkan. Henüz maiden bir atken en az KV atı dedik şükür rezil etmedi. Bugünde çok şanslıdır fakat yazmadan edemediğim ve nihayet tekrar İstanbul yolunu tutan klas safkan LEAD SOLDIER etkili jokeyiyle Kızıl Tüy’ ün hatasını affetmez.

 

CANGUVEN:  Son yarışında çok uygun bir grupta çok büyük favoriydi, o gün yıktım ama doğrusu o kadar kötü koşacağını düşünmüyorum. Bugün ise çok daha uygun rakiplerle koşacak ve bu defa daha da çok ağır favori. Tamam düzgün bir CANGÜVEN bu rakipleri yanında elbette ağır favori çıkar ama o son yarışından sonra bugün %74 lere varan bir oran açıkçası beni tedirgin eder. Şansımı bugünde onun yanına rakip yazarak deneyeceğim. Hatta sadece 1 at dışında tüm rakiplerini yazarak zira CANGUVEN’ in son koşusunda olduğu gibi kötü koşması ne anlama çıkar bu grupta kestirmek güç.

 

EXPLOSIVE STAR: İstanbul’ da kuponuma tek yazacağım isim olacak, ilk yarışına çok uzun zamandır hazırlanan tayın idman görüntüsünü izlediğim an tek yazmaya karar verdim. Ahırdaşı Crimian Wind gibi hem kaliteli hemde koştuğu 9 yarışın 4 tanesini kazanmış bir ata henüz hiç koşu tecrübesi yokken idmanda hakim görünmesi önemli bir işaret. Kaldı ki ekürisi RED TORNADO’ nun ilk yarışı da gayet güzel. Yani  EXPLOSIVE STAR beklediğimden kötü koşarsa ekürisi bu defa devreye girmeye yakın. Ben şansımı bu atlardan yana kullanıp son ayakta Aracı Ekürilerini kuponuma tek yazdım. Rakip bana göre yine ilk defa koşan Beyazid’ in tam kardeşi Barbarossa’ dır.

 

YEDİLİ İLK AYAK:  Zuhat ve Cerensel ön plana çıksa da Satış Koşusu, Bungalow ve Speedy Gunner’ da bence en az onlar kadar şanslıdır.  

 

NOT: Biliyorsunuz ki bizim elediğimiz atlar hayatlarının yarışını yapar, o yüzden bu aşağıda yazılan notları okuyun J İlk ayakta çok tutmasam da Denizköpüğü ve Cihanın Oğlu, 2.ayakta İlkkurşun, 3.ayakta her ne kadar Kızıl Tüy ve Lead Soldier arasında geçeceğini düşünsemde Jiminy Cricket içime oturdu.  4. Ve 5. Ayakta dışarıda kalan birer tane at var onlarda gelirse kuponum yatarsa yuh olsun artık