Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İzmir - 7.4.20191. AYAK : 10, 4  3, 8, 6, 2

2. AYAK : 3 

3. AYAK : 3, 7  4

4. AYAK : 3, 1, 4 

5. AYAK : 10, 7  6, 5, 1, 3, 2, 4

6. AYAK : 1  3, 4, 11, 10, 12, 8

YÜCEDAĞ: Bir yarış önce bu pist ve mesafede benim bankomunda dahil olduğu bugünkü rakiplerinden çok daha dişli isimleri kolay bir şekilde geride bırakmıştı, ki zaten YÜCEDAĞ sınıf olarak üst düzey bir safkandı ve zamanında Kurtel Ekürisindeyken geleceğinden epeyce ümit beklenen isimdi. Ancak o zamanlar yaşadığı sıkıntılar vs. durumlardan dolayı sürekli geriye gitti ve en sonunda aslında çok iyi at koşan bir ekürinin eline geçti. İlk yarışlarında da zaten kazandılar, son yarışında neden bu kadar etkisiz kaldı bunu çok çözdü diyemem ama bugün Handikap-14 yarışta binicisinin kurbanı olmazsa devam eden formuyla bence kazanan isim olur. Özellikle aprantisinden dolayı oldukça riskli bir banko olduğu da unutulmasın. Bunu neden yazıyorum çünkü Muharrem bindiği atlara kırbaç vururken diğer elindeki kantarma ile kırbaç dengesini iyi sağlayamadığı için genelde bindiği atları içeri kaçıran bir apranti, yoksa bu eksiklerini ve birazda yarış okuma becerisini ileriye götürürse aslında son derece güçlü bir çocuk ama işte güç yetmiyor akıl ve beceri bambaşka. Bugün yapacağı en iyi şey yarışın başlamasıyla birlikte sakin bir şekilde seri rakiplerinin hemen ardına güzel bir yere yerleşmek, bunu yapabilirse düzlükte zaten hakim olması gerek. 

 

OVER CLOUDS: Geçen yarışında da yazdığım üzere takı değişikliğinin inanılmaz faydasını gören safkan 3 yarışır kazanıyor, aslında bugün bu rakiplerinin yanında da kazanması lazım ama bu defa işler rayında gitmeyebilir zira yarışın son derece yavaş geçme ve İnnovation' un önde boş kalma ihtimali var. Selim artık güçsüz bir jokey olmasına rağmen memleketin yarışı iyi okuyan nadir jokeylerinden birisi olduğu gerçeğini de unutmamak lazım. Bilemiyorum bugün ona göre tedbirini alırsa bu safkan bugünkü rakiplerine biraz zor kaybeder. 

 

KARAMIH: Kağıt üzerinde baktığımızda şu koşuya KARAMIH' ı yıkmak aslında saçmalık ama özellikle pist koşullarından dolayı bugün olmadık şeyler olabilir. O yüzden tek yazamadım yoksa gözü kapalı bu grupta bu at tek yazılır. Dileyen tek yazabilir ama özellikle pist değişikliği olursa yarış kuma dönerse rakiplerinin büyük çoğunluğunun kumu çok eksik olduğundan sanırım kuponu son ayağa bu safkana getiririm. O yüzden pist değişmesi halinde bankom olacağını da şimdiden yazayım. 

 

YEDİLİ PLASE İLK AYAK: Saçma sapan bir şekilde önde kapışmaya falan kalmazlarsa Özerdinç ve Seldanınoğlu arasında güzel bir mücadele izleyeceğimizi düşünüyorum. Eğer bunu yaparlarsa o zaman Tutarlı' ya gün doğar.  

 

Son ayağın bugün kumda koşma ihtimali var zira epeyce yağmur yağdı İzmir' e ve yarın gündüzde yağış beklentisi var. Şablonda çıkan atlar olursa son 20 dakikaya kadar güncelleme olur, hali hazırdaki şablonda son ayakta Emiralem ve Esendağ' ı yazamadım kupona.