Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İstanbul - 19.5.20191. AYAK : 12, 4  2, 9

2. AYAK : 6  5, 9, 3

3. AYAK : 8  10, 11, 7, 13, 4, 2, 16

4. AYAK : 2, 6, 5, 1  3

5. AYAK : 5  1, 8, 4, 6

6. AYAK : 12

Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün yurdun düşmandan arındırılması ve tam bağımsız bir Türkiye hayaliyle başladığı o yürüyüşün tam 100. yılını kutluyoruz. Bu cennet vatana daha ne 100 yıllar dilerken başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bayrağımızın dalgalanmasında faydası olan tüm aziz şehit ve gazilerimize minnet duygularımı iletiyorum.  

 

NOT: Çok özel bugünden dolayı sitemiz tüm ziyaretçilere açıktır, Aboneliği devam edenler bu gibi etkinlerde olduğu gibi mağdur edilmeyecek ve 1 er gün sayfalarına ilave edilecektir.

 

1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 2,3,4,7,5

2.AYAK: 5,1,,,,3,6,2,4

3.AYAK: 7,,,,2,5

4.AYAK: 12,4,2,9

5.AYAK: 6 AFTER FOREVER

6.AYAK: 8,10,11,7,13,4,2,16

 

 

AFTER FOREVER: Şu atı Nevzat Avcı idaresindeyken ah başkası olsa üstünde deyip tek yazamamış birisi olan ben son yarışında Müslüm Çelik ile tek vermiyor. Buna kendim bile inanımıyorum. Kapasitesi oldukça fazla olan ve bunu nereye kadar taşıyacağı açıkçası belli olmayan bir safkan. Ya anormal ileri derecede çitayı yükseltebilir yada bir yere kadar gidip orada toslayıp aşağılara geri inecek. Ama şu net bir gerçek ki bu at hakikaten çok iyi ve istikrarlı bir safkan. Son yarışını hatırlarsanız defalarca önü çok ciddi kesilmesine rağmen ve aslında oradan o yarışı kazanması mücize gibi gözükmesine rağmen müthiş bir ivmeyle gelip kazanmasını bildi. Bugün özellikle dişli rakipleri ile arasındaki çok ciddi kilo farkı yarışın baştan itibaren lehine tempoda geçme ihtimali tüm ibreyi kendine çevirmiş vaziyette. Tahminimce önde gidecek tavşanların ardında son 300 e kadar sabırla gelecek ve oralarda vites yükseltip fotoya uzanacak. Ben son yarışında yaptığım hatayı belki yine tekrarlayacağım ve yanına bana göre rakiplerini yazacağım geniş oyunumda ama şunu yazmam lazım bu atı sadece son ayaktaki atın bugünkü programda olmasından dolayı 2.altılımda yıkıyorum ama 1.altılıma banko yazdım.   

 

GÖLGEYELE: Son yarışında banko yazdığım isimdi GÖLGEYELE. O gün kaybederse üzerindeki sevdalıdan kaybeder demeye kalmadı aynende öyle olmuştu. Geleceğinden çok umutlu olduğum Furkan Yüksel rezilliği maalesef durmadan devam ediyor bu sene. Bugün daha önce yarış kazandığı binicisi idaresinde çok yatkın olduğu bir mesafede koşacak GÖLGEYELE' yi de alternatif banko olarak düşünebiliriz. Yanına bana göre rakiplerini yazdım lakin bunlar yeter mi doğrusu hiçbir fikrim yok. 

 

LONG RUNNER: Son yarışında tahmin ettiğim gibi çok sıkılmayan LONG RUNNER birde jokeyinin aralarda kalmasınında etkisiyle belki normal şartlarda hiçbir şekilde kaybetmeyeceği yarıştan 4.ayrıldı. Bildiğiniz üzere yeminim var Gazi Koşusunda bu atı banko yazıp Ahmet Çelik' i 5 te 5 Gazi Şampiyonu yapmanın önüne geçmeyi planlıyorum :)) Bakalım kimi tek yazsak getirmeyen Ahmet Gazide bu istikrarına devam edebilecek mi? işin birazda şakasını bir yana bırakırsak Ahmet vs. hikaye at şahane bu at bugün kazanıra koşar ve bence çok büyük ihtimalle de kazanır. Son yarışında uzun aradan sonra koşuya gireceği ve önünde çok önemli sınavlar olacağını düşünerek sıkılmayabilir düşüncesiyle yıkmıştım. Bugün artık o düşüncem yok çünkü bugün Gazi öncesinin en önemli sınavlarından birisine girecek. İki tane gizli ekürisiyle nasıl bir taktik yaparlar nu ben bilemem Kurtel bilir ama bildiğim inandığım tek şey var ki LONG RUNNER bu senenin şampiyonudur ve bugün benim kuponuma banko yazacağım isimdir. 

 

NOT: 5.koşuda Rekor, Beyazıd ve Mortodela başta olmak üzere diğer atları yazamadım, yazamadım diyorum zira o koşuda asıl düşüncem After Forever ve diğerleridir. Ayrıca bunun tam aksine geniş oyuna Long Runner' ın  yanına 2.banko olarak After Forever düşünülüyorsa o zamanda 6.koşuda Gölgeyele' nin tüm rakipleri yazılmalı. 

 

Geçmiş olsun dileklerini ileten tüm dostlarada ayrıca teşekkür ederim, şükür daha iyiyim ve işimin başındayım.