Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Ankara - 1.6.20191. AYAK : 9  2, 7, 5, 4

2. AYAK : 4, 1, 3  13, 10, 6, 8, 9

3. AYAK : 1  8, 5, 4, 7, 12, 9

4. AYAK : 2 

5. AYAK : 1  9, 6

6. AYAK : 6  11, 3, 5

UYARI!!! İlk ayakta yarıştan çıkan Akusitik yerine, 6.ayakta 5 nolu GÜZEL ASİYA kupona ilave edilmiştir. Ayrıca kupon limiti aştığından 2.ayakta 12 nolu Şuvemey' i de kupondan çıkartmak zorunda kaldım. Güncelleme: 13,36

 

4.Ayak: ROYAL AVSAR: Defalarca tek yazdığım ama çoğunda canımı yakan safkana uzun aradan sonra tekrar sığınmaya karar verdim. Daha öncede etkili yarışlar yapıyordu ama ne zaman ki tüm takılarından arındırıldı, o günden beridir çok daha fazlasını yapmaya başladı, hatta üzerindeki kazanma özürlülüğünü de atarak üst üste yarışlarda kazandı bugünkü jokeyi ile. Bugün Eren Efendi ve Gloin' in sert başlayacakları yarışta Steppe Eagle' da eski sitilinde koşacağım derse mesafe çok uzun olmasına rağmen öndeki kapışma daha son 1000 lere varmadan kızışabilir. Bu durumda düzlüğe bu rakiplerinin hemen ardında 3 yada 4 gibi girecek ROYAL AVSAR erken yürümediği takdirde bence bugünün kazananı olur. Bankomdur. 

 

5.Ayak: ES MATADOR: 3 yarıştır yeni sahiplerinde koşan ES MATADOR bu gruptan çok farklı bir isim. Bugün kilosu biraz ağır olsada Mutineer, İmbarco ve Ivor gibi seri tayların önde olacağı koşuda sonlarda etkili gelecektir. Bu yarışına tüm takıları çıkartılıp takısız girecek safkanın hemen her yarışta yaptığı starttan geç çıkma huyuda ortalıktan kaybolabilir. Normal başlarsa ve yarışta sert başlarsa bence kazanan da o olur. Biraz kilosu, birazda start çıkışı beni endişeye ittiğinden geniş kuponuma tek yazamadım. Yanına son yarışında muhteşem bir taktikle koşan ve yatmama rağmen helal olsun sana Hışman dedirten MUŞŞİ' yi yazacağım. Bu tay her yarışında deli dana gibi kaçırıldı ve sonlarda hep ayakları dolandı, son yarışında yine aynı koşacaklarını düşündüğümden kuponuma yazmadım ama o gün öndeki tavşanların ardında bekleme yaparak süper bir taktikle zaten süper olan jokeyiyle kazanmasını bildi, ki bugünde aynı o yarışa benzer bir koşu olmaya aday bir yarış var önümüzde. Tabi birde 3.ihtimali düşünmek lazım; ya Mutineer 2 ay aradan sonra hemde Ankara gibi atlara ters gelen bir hipodromda erkenden pes eder yada önde ısrarcı olmazsa işte o zaman İmbarco zaten ısrarla öncülük yapacak bir yapıda olmadığından IVOR' un çıktığı gibi bitirme şansı doğar. O yüzden 3. at olarak onu yazdım. 

 

6.Ayak HATIRNAZ: Şu tayın makine çıkışını görmeseydim sanırım %100 geniş kuponumun bankosu yapardım. Makine sınavından çok güzel bir derece ile 3. ayrılmasına rağmen ilk çıkışı biraz iyi değildi. Ama yine de sonları hayli dikkat çekiciydi, galoplarında zaten oldukça iyi gözüküyor tam kardeşi Dorsa gibi yarış yaşamına kazanarak başlayabilir. Startını iyi alamazsa yarış görmüş rakiplerinin yanında acemilik çekme ihtimali olduğundan yanına 3 yarışta da iyi görünen SİVASLIKIZI ve son yarışında 11. olmasına rağmen yarışı çok kötü yerlerde takip eden birde bunun üstüne düzlükte tam yürüyüp etkili olacağı anda çok ciddi şekilde faullere maruz kalarak enseye basan BEYAZKAR' ı yazacağım. 

 

NOT: 1.altılıma banko yazacak SOLID BROTHERS' ı buldum fakat ne yaptıysam normal bir bütçeye kuponu çekemedim, o yüzden 1.altılıdan uzağım bugün.