Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İzmir - 14.7.20191. AYAK : 2  6, 10, 8

2. AYAK : 3  6, 7, 4, 5, 8, 2, 10, 9

3. AYAK : 2, 7 

4. AYAK : 2

5. AYAK : 2, 3, 5, 6  4, 11, 10, 12

6. AYAK : 3, 6, 4, 7, 11, 9 

ZAFERİMOL ve KOCA MUĞLALI: 3.ayağı iki safkanla geçmeye çalışacağım, aslında geçen uzun mesafe diye yazmadığım ZAFERİMOL bugün tam mesafesinde koşuyor, son yarışında ters mesafeye rağmen çok iyi yarış çıkarttı. Bugün oldukça uygun rakipleri yanında start çıkışında takılmaz yada yarış haddinden fazla yavaş geçmezse bu rakiplerine biraz zor kaybeder, günün kesinlikle haklı en ağır favorisidir. Şimdi burada aslında yapılması gereken strateji ya Zaferimol tek yazılmalı yada, yanına Koca Muğlalı, Vanlımaho, Karamaya ve Ünlüoğlu hatta önde boş kalma ihtimali olan Canım Mira birlikte yazılmalı lakin bu mümkün değil çünkü diğer koşularda hiçbir şekilde daha fazla kuponu kırmak adına at çıkartamadım şablondan. O yüzden yanına sadece KOCA MUĞLALI' yı yazıyorum. Canım Mira' nın muhtemelen lidelriği alacağı koşuda hafif kilosuyla yarışı 2.likte takip edip düzlüğe kadar sabırlı olup düzlükte liderliği alıp geriden gelenlere direnmeye çalışacak. Umarım geçen yarış olduğu gibi erken hamle yapmaz zira yarışına çok benzer bir koşu olacak, önündeki rakibi ardında şöyle 100 metre daha sabırlı olur ondan sonra bayrağı teslim ederse bu defa direnebilir.

 

KAYALARLI: Bu zamana kadar çimde iki defa koştu bunlardan birisinde 3. diğerinde 5.oldu. Totosuna bakıldığında kumda daha başarılı gibi gözükse de bu tayın genleri ben çim atıyım diye bağırıyor. Bugün bence gayet uygun bir grupta koşacak, yarışta hızlı bir şekilde başlayacak, şu anda İzmir' de yağmurda ara ara yağıyor. O saate kadar biraz daha yoğun yağar ve çimde iyice yumuşar ağıra yakın olursa bu durumda KAYALARLI' nın lehine olacak. Ben risk edip kuponuma banko yazdım, kesinlikle ya tek ya hepsi  yazılması gereken bir koşu, buna göre pozisyon almaya çalışalım.

 

GÜRSUHAN: Günün son ayağında koşacak ve koşunun favori olan bu safkanın ilgililerini hayretler içinde izlemeye devam ediyorum. Sürekli gereksiz şekilde öne atıyorlar ve kazanacağı yarışlardan defalarca sırf erkenden öne geldiği için mağlup ayrıldı. Mesela 2 yarış evvel bekleme yarışı yaptı ve muhteşem bir görüntü verdi, sonra aynı grupta gittiler bu atı yine öne attılar :) Bugün Mc Gregor, Aloşum, Aza Lea gibi isimler varken yine liderlik hevesine kapılırlarsa hakikaten diyecek bir şey yok. Bu atın yapacağı şey bana göre belli, benim atım olsa yada taktiği ben versem düzlüğe kadar en iyi yerlerde(bariyer dibinde) ön grubun hemen ardında bekletir, düzlüğü bariyerden döndürür ve orada artık bariyer dibinden mi pistin ortasından mı neresi omüsait olacaksa oradan sprintine başla derim. Ama tabi bizim atımız olmadığından kendileri daha iyi biliyor. Sırf öne hamleyi erken yapar korkusuyla tek atamıyorum, yoksa hele hele yağmur yemiş bir pistte Duselik' in genini taşıyan bu atın yanına asla at yazmam. 

 

YEDİLİ PLASE İLK AYAK: Bugün neredeyse her koşuda Mertcan Çelik tahminlerime takıldı :) 1.koşuda da Prensess Sabrina diyeceğim.