Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Ankara - 16.7.20191. AYAK : 3, 4, 5  7, 6, 1

2. AYAK : 2, 1  5

3. AYAK : 6, 3  4, 1, 5, 2

4. AYAK : 5, 2, 1  3

5. AYAK : 6  1, 4, 3

6. AYAK : 7, 12

Bugün Ankara programında geniş oyunda teksiz bir şablon sunacağım ama yorumlara göre tek yazabileceğiniz isimler mevcut, o yüzden yorumlardan tek yazacağınız at varsa ilk ayakta mecburen dışarıda bıraktığım Arrow ile birlikte son ayağa mutlaka ekleme yapmaya çalışın.

 

BOZTEPEBEYİ: Önde Katı Semih ve Lord’ un olacağı yarış son yarışlarının aksine bir mesafede olduğu için bugün biraz daha sert şekilde başlayıp devam etmeli kuvvetle muhtemel. Burada en şanslı ismin onları 3-4 takip edecek BOZTEPEBEYİ’ nin olduğunu düşünüyorum. Düzlükte önde birbirini yıpratacak isimlerin gölgesi olacak onlar yorulduğunda liderliği alıp geriden geleceklere direnecektir diye umud ediyorum. Tek adayımdır ama geniş oyuna yazacak kadar güvenemedim ancak bu benim vesvesem olabilir, tek atmak isteyenler şansını denemeli. Yanına yazmaya kalkınca hepsine kadar yazılır ama ağır sıkletine rağmen bu binicisiyle 3 yarış evvel muhteşem bir galibiyet alan BAŞPEHLİVAN sonlarda çok sert gelecek ama bu defa yerinde yürüyecek mi? Birde aslında çok formda olmasına rağmen kazanamayan, son yarışında da starttan çok geç çıkan ATEŞ KRALLIĞI’ nı yazdım.

 

EL NINO: Ankara pistinde daha önce koşmuş birisi olsa bugün banko yazardım ama maalesef bu pistte ilk defa koşacak, ve bu zamana kadar Ankara kumunda nice şampiyonların yarış bıraktığına şahin olduk. Anacak eğer ki bu safkan bu pisti koşarım derse sanırım yine kazanacak. Ama sırf şu Ankara kumu istatistiği bunu uygulamaya koymaya ve tek atmaya engel oluyor bende.   

 

ALSİVASLI KIZI ve SEFİRA: Yanarım yanarımda şu sürekli yazıp durduğum ALSİVASLI KIZI’ nı bi denk getirip cazip konumda içeri atamadım. Bugünde gitmiş 1200 çimde 15 atın koştuğu yerde 15. Kulvarı çekmiş J) yarışın başlarında binicisi güzel bir hamle yapıp bariyer dibi tutarsa bu kısrak bugün tatlı bir sürprize imza atar. Aksi takdirde yarış fena karışacak gibi duruyor ama çok hızlı gidecek şu yarışta uygun kilolu bir diğer sprinter SEFİRA’ yı yazacağım. Bu dişi tay ise son iki yarıştır çok ciddi fauller yapıyor, ilkinde cezalandırıldı ama sanırım son İstanbul yarışında komiserler kurulunda bu işe bakanların ya kuponunda tekti, ya 2.olan at yoktu yada gözleri benimkinden daha ileri derecede bozuk. SEFİRA bu kilosu, bu formu ve çok hızlı başlayıp devam edecek koşuda sonlarda sprintine başlarken faul yapmazsa yine kazanabilir.   Risk edip son ayağa iki at yazdım.

 

YEDİLİ İLK AYAK: Alıcıkuş ve Berengül ikilisinden birisinin kazanması gerek.