Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Ankara - 13.8.20191. AYAK : 6  1, 5, 7, 2

2. AYAK : 4 

3. AYAK : 12, 6, 7  4, 9, 1, 2

4. AYAK : 5  6

5. AYAK : 6, 8, 7, 4, 15, 11

6. AYAK : 10, 8, 6, 13, 14, 9 

UYARI!!! 5.ayaktaki bankomun çıkmasıyla şablon değişmiştir.

Ankara’ da inanılmaz bir program var. Bilemiyorum belki de dümdüz bitecek ve çok az ikramiyede verebilir lakin bu programın zor ve denkliğini inkar edemez. Normal şartlarda bu tip programları çok severim ama kurguyu yaparken fena halde zorlandığımı da yazmalıyım. İşimizin gereği olarak mecburen birşeyler çıkartıp yazıyoruz ama maddi gücü kısıtlı olanlar bence bugün bayram ziyaretlerine devam etmeli :)

Görüşlerim şu şekilde;

 

ÇİVİCİ: 5.ayakta Çilingir yarıştan çıktı, geceden yazdığım yorumlarda programda ne kadar zorlandığımı ve zoraki banko bulabildiğimi yazarken birde bunun üzerine o zoraki bulduğum banko yarıştan çıkarak beni duman etti. Yapacak birşeyim kalmadı, artık o koşudan banko yazamam zira beğenerek yarışlarını izlediğim tay yok, o yüzden 2.altılı 2.ayağa denk gelen koşuda ÇİVİCİ' ye sığınmak zorunda kaldım, geceden yanına yazdığım atların aynısı 1.altılıda o koşuda yazılı. Başka yerden bankonuz varsa o sıralamaya dikkat edin, hele hele Karaköprü' ye çok dikkat edin.

 

DÜNÜR ve YAZ AĞASI: 2.altılı 4.ayakta ise iki isimle ciddi bir risk aldım. Bunlardan DÜNÜR satış koşusuyla Atilla Seriner’ e geçti. Genelde bu tip atlar eline geçtiğinde göründüğünden çok daha iyi sonuçlar alabilen bir eküriye geçtiği için startını düzgün alabilmesi halinde DÜNÜR’ den çok iyi bir yarış gelebilir, aksi takdirde bu yarışın sonu çok karanlık gözüküyor o yüzden tam kapamalık bir yarış fakat ne kapatması bunu bugün bu programda yapmak mucizeyle eşdeğer. O yüzden normalde kapatacağım bu koşuda ilk iki sıralamamı yazıp kaderimi bekleyeceğim. Yanına yazacağım isim ise yine uygun kilolu ve etkili jokeyiyle bu pistte çok ters bir sonuç alabileceğini düşündüğüm YAZ AĞASI olacak. Dikkat edilirse bu riskli seçimi yaparken aynı zamanda jokeyler arasında da en çok tuttuğum iki ismin bindiği atı tercih ettim ama hakikaten büyük risk.

 

ÇİLİNGİR: İlk yarışında ekürisinin kolay kazandığı yarışta dikkat çeken bir performans sergileyip 2.olan ÇİLİNGİR yarış tecrübesinin ardından bugün 2.koşusuna çıkacak. Normal bir program olsa ve başka yerden tek bulabilsem bu tayın kazanacağına inansam bile belki riske girmez yanına rakipler yazardım ama maalesef inanılmaz zor bir program var ve Arap tay yarışında bu riski almak zorundayım. Tabi bu riski alırken de ÇLİNGİR’ in ilk yarışındaki rahat tavırları, yarış koştukça iyi yerlere gelebileceğine dair izlenimlerin etkisi oldu diyebilirim. Oldukça riskli de olsa 2.altılımın bankosudur.

 

NOT: 1.altılımda çift banko yazınca 4.koşuyu hepsi yaptım ama 2.altılı ilk ayakta bunu maalesef yapamayıp ilk 5 atımı yazdım. 

 

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

DİMİTRA: İlk yarışının ardından çok daha iyi hazırlıklara sahip olan tay bugün takı değişikliğiyle 2.koşusuna çıkıyor. Kendisi de dahil 1.koşu içindeki tüm isimlerin bu zamana kadar koştukları yarışlara bakıldığında tercih etmek aslında çok büyük risk olsa da özellikle kan hattıyla bu rakiplerine oranla DİMİTERA’ nın bu defa daha farklı sonuç alması gerek. Çok kritik programda ilk altılıda ilk bankomdur.

 

JACOBIN: 3.koşuda 3 atın koştuğu yarışta şansı olan herkesin de takdir edeceği üzere Jacobin ve Lucid ikilisidir. Bu iki taydan birisinin kazanacağı, yada kazanması gereken bir yarış olarak önümüze koyulmuş. Bunlardan JACOBIN son 3 yarışında 1.likler alan çok formda bir isim, jokeyiyle uyumu mesafeye yatkınlığı da ortada. Normal şartlarda LUCİD ile ayrımsız yazılmalı ama maalesef ikisi arasında tercih yapmak zorundayım çünkü diğer koşularda kısma yapamıyor ve burada iki ata şans verirken bir ata düşürünce diğer koşularda riski biraz daha azaltıyorum. Ayrıca Lucid’ in de bariz start problemi var, buradan yola çıkarak JACOBIN’ den 2400 metrelik koşuda çıktığı gibi galibiyet bekliyorum.

 

1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 3 DİMİTRA

2.AYAK: 11,2,6,9,10,14,12,4,13

3.AYAK: 1 JACOBIN

4.AYAK: 6,1,5,7,2,,,,,9,3,4,8

5.AYAK: 4,7,3,14,12,11

6.AYAK: 12,6,7,4,9,1,2