Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Ankara - 7.9.20191. AYAK : 8 

2. AYAK : 8, 2, 6, 5  9, 4, 1

3. AYAK : 5  3, 4, 6, 2, 1

4. AYAK : 2, 4, 1 

5. AYAK : 1, 3, 7, 2  5

6. AYAK : 1, 7  4, 6, 9

POETIC CHARM: Çok uzun zamandır sahada ilk yarışına ara vermeden hazırlanan, gerek makine provasında ve gerekse galoplarında harika bir görüntü veren, tam 5 tane 1000 metrelik galopları olan son derece pişkin bir tay olarak gözüküyor POETIC CHARM. Elbette bu bir tay yarışı ve ne olacakları, nasıl koşacakları belli olmaz ama bu tayda fazlasıyla ışık var. Gayet güzel kulvarı, bu tip yarışlarda söz sahibi jokeyi ve çok yatkın olduğu pistte ben risk edip ilk ayaktan bu tayla tüm riski alacağım ve banko yazacağım kuponuma. Bana göre en ciddi rakip yine idmanlarında çok beğendiğim My Aeroic Lady ve Moorland öncelikli, daha sonra ise Bumble Bee ve Dust İn The Wind isimli taylardır. 

 

MY PERFECTION: Sanırım iki yada üç defa banko yazdığım ama her banko yazdığımda çıldırtırcasına beni yatıran MY PERFECTION peşini bıraktıımdan beridir hay maşallah geçilmiyor. Senelerdir bir ata dair düşüncelerimde çok az yanıldığım oldu ama tam ters orantıda da o attan çok az faydalanabildim çünkü her defasında bana bunu yaptılar. Önüne geleni geçmeye devam eden bu kısrak son yarışında artık KV-8 yarışı bile kazandı vay benim bahtıma vay :=) Bugün koşuya ve rakiplerine baktığımızda evet daha sert rakiplerle koşacak ama koştuğu atlara oranla çok uygun bir sıkletle de karşımda. Yarış Magfellow' un liderliğinde son derece ağır tempo geçişlerine sahne olacak ama MY PERFECTION hem geride hem önde beklemeyi çok iyi yapabilen bir kısrak. Bugün önde bekleme yapacağını düşünüyorum ve aslında yine kazanacağını düşünüyorum ama tekrardan başa dönmekten nefret ediyor ve korkuyorum. ilk ayaktan tay yarışına çekinenler için ideal bir isimdir. 

 

AKYAKA: Günün sürdirekt favorisi çıkacağı neredeyse garanti olan AKYAKA ilk iki yarışında da kötü at olmadığını gösterdi. Bu tayda benim gördüğüm hissettiğim düşündüğüm şey idaresi son derece zor bir tay olduğudur. Msülüm bunu becerir mi? bunu hakikaten bilmiyorum ama yarı içinde sürekli gıdıklanmadığı takdirde sürekli temposunun düşeceğini rahatlıkla söylemeliyim. Binicisi tedbirini alır sürekli ona yarışta olduğunu hatırlatırcasına teşviklerde bulunursa mesafe 1500 e çıkmışken bu rakiplere çok zor kaybeder. Yine ilk ayaktan risk almak istemeyenler için son derece uygun ve yerinde bir bankodur. 

 

5.ayakta Kiss Of Death ve son ayakta Ergüçlü kuponuma sığmayanlar oldu. 

 

YEDİLİ İLK AYAK: Starttan iyi çıkarsa Demirkurt ilk ikiye bu grupta girer, aksi takdirde tüm rakipleri eşit şansta ama diğerlerinden Wound Hurf Full bence yine iyi koşar.