Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Ankara - 10.9.20191. AYAK : 7, 8, 6, 5, 3  2, 9

2. AYAK : 5, 9, 8, 6, 7  11, 14

3. AYAK : 3 

4. AYAK : 2

5. AYAK : 5, 6, 9, 2  3, 7

6. AYAK : 2, 11  6, 4, 8, 7, 9, 5, 10, 14, 3, 1

ULUBAŞ: Sürekli iyi koşan ama kazanmakta aslında büyük sıkıntı çeken bir ULUBAŞ izliyoruz. Bu sıkıntıyı çekmesinin en büyük sebebi kesinlikle hep erken yürütülmesi. Keleş Ekürisinin elinde aslında çok güzel atlar var ama Ali Kaçmaz gibi dünyanın en beceriksiz jokeylerinden birisinde maden aradıkları için gerek bu atla gerek Miss Turbo ile defalarca kazanacakları yarışlardan oldular. ULUBAŞ' a bu zamana kadar binenlere baktığımızda birde Özcan' ı görüyoruz ki asla o da uygun bir jokey değildi. ULUBAŞ daha öncede yazdığım üzere son derece kısa bir sprinte sahip safkan, bu tip atların hiçbir şekilde erken sürülmeden özellikle önde seri sitilde atların olduğu yarışta mümkün olduğunca saklanması ve bu saklanmayı son 200 e kadar yapması gerek. Son yarışında ilk defa bu ata uygun bir jokey bindi, o jokey Kocakaya' dan başkası değildi, aslında son yarışında çok sert rakipleri yanında bariyer dibinden o da erken yürüdü ama açıkçası zamanında yürüsede biraz zor kazanırmış o rakipleri yanında. Bugün ULUBAŞ' ı daha iyi tanıyarak koşturacak. Gökyüzü bilinen sitiliyle liderliği alırken, gizli ekürisi Mavi Bahar' a fedai koşmaya çalışacak Ildır Esintisi ve Atlas Çiçeği' de onun ardına yapışacaktır. Aslında çok sert bir tempoda geçeceğini de düşünmüyorum yarışın fakat yarışın ne olursa olsun son düzlüğününde Ulubaş ve Mavi Bahar' a yarayacağını düşünüyorum. İki kısrak arasında da bir tık önde gördüğüm ULUBAŞ' ı tercih ederek cazip programda ilk banko olarak kuponuma yazacağım. 

 

WIND BLAST: Sürekli favorim yada bankom olan safkanın son yarışında yine favorim olarak kuponuma yazarken tüm rakiplerini yanına eklememin ne kadar büyük bir hata olduğunu yarışını izledikten sonra anladım. Bugün tüm rakiplerinin önde giden veya önde gitmeye hevesli isimler olduğunu varsayarsak düzlüğe sermayeli çıkacak WIND BLAST' dan bugünde 1.lik beklemek kendi adıma haklı bir beklentidir. Bankomdur, tek atmasam kesin olarak kapayacağım bir yarıştır. 

 

ES MATADOR: Son yarışında normal çıkarsa çok etkili bir performans beklerim dediğim attı, çok düzgün bir çıkış yapmasına rağmen o gün aldığı sonuç bence hayal kırıklığıydı fakat yinede düzlük üzerinde görüntüsü iyiydi. Bugün Oğlum Eren, Quito ve Strong Belif gibi seri isimlerin önde olacağı yarışta eğer yine normal çıkar ve iyi koşacağım derse büyük bir sürpriz koşu çıkartmasını bekliyorum. 

 

BARUT: Bugün karşılaştığı rakiplerinden daha iyi bir at olduğunu mesafe uzadıkça daha iyi yarışlar yapacağına inanıyorum. 14 atın koştuğu yarışı ve koşan atları incelediğimde önde gidecek bunu yapmaya sürekli meyilli bir tane bile at yok, neredeyse tüm taylar bu zamana kadar hep bekleme yarışı yaptılar. Elbette yarışın bir veya birkaç tavşanı olacak ama ne olursa olsun koşu kağıt üzerinde hiçbir şekilde sert tempolara girecek gibi durmuyor. Hem mesafenin taylar için ilk defa bu kadar uzaması hemde yarışta net bir kaçakatın olmaması koşu temposunun belirsizliğini ortaya koyuyor. Bu ihtimalse günün son ayağında her sonucun çıkabileceğine işaret olup BARUT tek yazılmıyorsa kesinlikle riske girilmemesi gerektiğini belli ediyor. 

 

NOT: 1.altılya tahminim olmayacak