Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İstanbul - 11.9.20191. AYAK : 6, 8, 9, 2, 3, 4  1

2. AYAK : 8, 9, 7  3, 2, 6, 1

3. AYAK : 7, 2, 3, 4, 5, 1, 6 

4. AYAK : 4

5. AYAK : 5  3, 6

6. AYAK : 5  1, 4

AĞRI KESİCİ: Ayaklarındaki sıkıntıdan dolayı yarış hazırlıklarını kenterlerle sürdüren kalite safkan son iki yarıştır artık kendini bulduğunu kanıtladı, bu safkan orta ve uzun mesafelerde değil bu rakipler baba atlara bile kafa tutacak kadar kalitedir. Ki zaten geçmiş yarışlarında bunu yapmıştı, bugün çok uygun rakiplerle koşacak, yarış belki istediği tempolarda geçmeyecek ama rölanti bir tempo olduğundan koşan tüm atlarda kümelenmiş bir vaziyette yakın aralıklarla koşacaklardır. Burada mesafeninde 1600 olmasıyla gücün devreye girmesini rakiplerinden de güç olarak çok farklı olduğunu düşündüğüm AĞRI KESİCİ' nin bir şekilde bu yarışı almasını bekliyorum. Bankomdur, rakip soranlara Sinanlı ve Moskovaateşi diyebilirim.

 

ÖZGÜNSTONE: Aslında Ağrı Kesici bugün bu programda olmasa ÖZGÜNSTONE' yi son yarışında olduğu gibi yine tek atardım üstelik çimde çok daha iyi yarış beklerken fakat son yarışında bu atı sürerken Sadettin öylesine canımı sıktı ki sanırım o yarışında etkisiyle bunu yapmayacağım. Bir Kaizbert atının asla kantarmada boğulmasından yana değilim, ya bekleyeceksin yada bir yerden sonra artık yürüyeceksin. Son yarışını hatırlayanlar varsa çok kolay bir şekilde bir tane fiske bile yemeden dalga geçerek liderliği almış ama yarışın bitmesine çok kısa bir süre kalmasına rağmen Sadetin hala onu tutmakla meşguldü. Bugün hangi taktikle nasıl koşar bilemem ama çimi iyi koşacağını düşünüyorum. Alternatif banko olarak düşünülebilir, ben ise 2.altılımda bu tayı küçük veya normal kuponlara tek önereceğim . Geniş oyunumda mantiken rakip görünen iki isim FIRTINAKASIM ve ZAMAN HATTI' nı yazacağım. 

 

Son ayakta Spartaküs ve Gubaz şablonumda elemek durumunda kaldığım isimler oldular.

 

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

KIRIM KARTALI: İlk yarışına birazcık sıkıntılı başlasada düzlükte çok sağlıklı bir görüntü vererek 2.likte kalmıştı. Bu ilk yarışı gösterdi ki bu Kaizbert yavrusu maidenda çok kalmayacak. Eğer startını bu defa daha da kötü almaz yada tecrüesizliğinin kurbanı olmazsa bu rakiplerine biraz zor kaybeder. 1.altılı son ayaktaki ata geniş oyununda güvenemeyenler bu tayı tek yazabilir, ben bugün için sadece küçük kuponuma tek attım, bu tay bugün oldukça ağır favori çıkacağından geniş oyunumda yanına rakiplerini yazarak bekleyeceğim. NOT: Yanına rakiplerini yazarken tecrübeli isimler Pattani ve Büşrettin Bey' i özellikle yazmadım, endişe duyanlar gelirse üzülecekler gücü olanlar, tutanlar aman benden etkilenip yazmamazlık etmesin. 

  

KING OF ROCK: 2.Altılımda açıkçası güvenemedim, iki kupona da tek atmaya ama 1.altılımı cazip bir bankonun üzerine kurmaya karar verdim, bu isim bugün lehine şartlarda koşacak olan KING OF ROCK olacak. Mehmet' in kendi atları yine formunu buldu, KING OF ROCK ise son iki yarışıyla yine istenen düzeye gelmişe benziyor. Bugün önüne Yılmazhan' ı alarak düzlüğe kadar sabırlı bir şekilde onu takip eder, düzlükte onu atlatır ve o anda yeterli avansı alırsa özellikle sıkletininde rakiplerine oranla avantajlı olması düzlükte alacağı liderliği sonuna kadar sürdürmesine etken olabilir. 

 

1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 1,2,5,4,6,7,3

2.AYAK: 4,,,,,1,3,8,7

3.AYAK: 1,2

4.AYAK: 6,8,9,2,3,4,1

5.AYAK: 8,9,7,3,2,6,1

6.AYAK: 7 KING OF ROCK