Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İstanbul - 1.1.20201. AYAK : 1, 2, 3, 9, 8  6

2. AYAK : 3  6, 9, 8, 7

3. AYAK : 5, 2 

4. AYAK : 4 

5. AYAK : 3, 5, 7, 2  1, 4, 6

6. AYAK : 3, 2, 5, 7, 11, 1  6, 4

ZAZAHASAN ve AZANT: 3.ayağı iki safkanla risk ettim, bunlardan ZAZAHASAN' ın son yarışı hiç ölçü değil, o grupta koşup yarışı bırakması gayet doğal. O yüzden aman sonuncu olmuş bu attan bugünde birşey olmaz demek bence büyük hata olur. Hatta kafamdaki senaryo gerçekleştiği takdirde yarışıda kazanacağını düşünüyorum. Son yarışında saçma sapan işlere bulaştırılan Akdamar bugünkü jokeyi ile önde kaçma niyetinde olmayacaktır, öyle bir ortamda ZAZAHASAN bugün liderlik hamlesi yapmak gibi bir uyanıklık yaparsa çıktığı gibi bitirir bu grupta. Eğer beklediğim gibi direnç gösteremezse 4 ay aradan sonra yarış gören çok sevdiğim bir at olan ama hiç tutmadığım bir apranti ile koşacak olsada AZANT Zaza' yı ekarte edebilir diye düşünüyorum. ZAZAHASAN banko adayım, geniş oyunlar AZANT' ı yazmalı, çok geniş bütçeler Akdamar ve Şahcan' ı gözardı etmemeli.

 

KIZIL TÜY: Bugün iki bankom var İstanbul' da ikiside son yarışlarını bırakan isimler. Bunlardan bir dğeride KIZIL TÜY, çok sevdiğim çok inandığım bir safkan olan KIZIL TÜY hakkında kabul etmeliyim ki yanıldım, takı değişikliği iyi gelmemiş gibi durdu. Fakat en başarılı yarışlarını önlerde yer tutup elde etmiş bu safkanı 6-7.likte sürerek bekleme yarışı yaptırdı, bu safkanın bekleme yarışı yaptığınıda gördük ama resmen isyan etti. İdmanlarına baktığımızda inanılmaz dereceler çıkartan KIZIL TÜY bugün aynı hataya düşmeyip liderliği alacaktır, onun 2-3 boy ardında gölgesi olacak Nestor açıkçası tehlike olsa da KIZIL TÜY' ün bütün bunlara sonuna kadar cevap vermesini bekliyorum. Ben KIZIL TÜY' ü risk alıp yine tek yazmaya karar verdim. Bana göre en ciddi rakip Nestor sonra Uludaz ve İmpulsive' dir.

 

FAHREINHEIT: Son ayakta koşan bu klas safkan iki yarış evvel kazanıp bombayı patlattığı zamanda kuponumda vardı, özellikle uzun mesafelerde büyük potansiyele sahip bir at lakin üzerindeki uğursuzla gücünün %50 sini bile ortaya koyduğuna inanmıyorum. Adam akıllı bir jokey binse şu yarışta yanına asla at yazmam ama isterse 100 metre önde kazansın bende bu adam bu at banko olmaz. Sabırla bekliyorum bu attan indirildiği günü, benim bu adama takıntım var siz tek yazıp yorumlardan yola çıkarak 3. ve 4.ayakları ona göre geçebilirsiniz. 

İlk ayakta tay yarışıdna dışarıda kalan iki tayı ve özellikle son ayakta Plovdiv' i sitili rakiplerinden dolayı yazamadım kuponuma. 

 

YEDİLİ İLK AYAK: İki klas tay Çakalınoğlu ve Magnum Opus arasında güzel bir çekişme olacaktır diye düşünüyorum.