Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Adana - 14.1.20201. AYAK : 11, 8, 9  10, 7, 6, 3, 2, 1, 5, 4

2. AYAK : 6, 1 

3. AYAK : 7 

4. AYAK : 2  4, 1

5. AYAK : 7, 2  3, 6, 1

6. AYAK : 3, 5, 9, 4, 1, 11, 8, 10, 7  2

RISING SORY ve ALPERENHAN: 2.ayakta iki taya şans vereceğim, aslında burada Hakimşah' da hiç boş bir taya değil lakin kurguyu şekillendirirken burasını iki atla geçmem şart oldu. Şans vereceğim taylardan RISING SORY ilk yarışında yarışın her yerinde çok güzel bir ışık verdi, bu tayı ileride çok iyi yerlerde görürsek ben şaşırmam hatta öyle olacağına inanıyorum. Bugün ilk yarışındaki sağlıklı görüntüsünü koruyorsa bu defa tecrübe kazanarak gireceği 2.yarışında adından kazanarak söz ettirecektir. Favorimin bugünlük kötü kötü koşması durumunda devreye girecek bu grupta iki tay var bunlar Alperenhan ve Hakimşah, bu iki taydan Hakimşah' ı 91 günlük aradan dolayı dışarıda bırakmayı bahane ederek yazmadım ve ALERENHAN' ı kupona en azından geniş oyunumda Rising Sory' nin yanına ekledim. ALPERENHAN aslında son zamanlarda çok iyi form tuttu, Çelik sülalesinin bindiği atlara hakim olmama içeri kaydırma huyu en küçüklerine de çekmiş son yarışında sürekli içe yatmaya meyilli ama ona hakim olamayan bir M.Salih Çelik izledik. Bugün düzlüğü bariyer dibinden dönebilirse en azından bu sorunun önüne geçebilir. 

 

ZÜBEYİR: Bugün kuponuma 3.ayakta ZÜBEYİR' i uzun aradan sonra tekrar tek yazacağım. Sürekli iyi koşan ama genelde 2.kalan bu safkan bugün bana göre artık bir şekilde bu şansızlığın önüne geçeceğe benziyor. Önde gidenlerin ardında çok güzel bir şekilde saklanan düzlükte son 200-300 gibi liderliği alan ama geriden gelen bir ata av olan ZÜBEYİR' i bugün geriden geleceklerden avlayacak pek at yok gibi. Buna belki Montego adaydır fakat onunda kazanma konusunda Zübeyir' den aşağı kalır sakarlığı yok hep geç kalıyor. Bugün Pirsus' un liderliği alacağı, Döver'in yanına yapışacağı yarışta kendi halinde yarışı 3-4 takip edecek ZÜBEYİR' in bu defa kazanmayı becereceğini düşünüyorum. Bankomdur. 

 

NOT: Yorumlarda bahsettiğim üzere 2.ayakta Hakimşah kuponuma sığmadı, ayrıca son ayakta Roja çok tutmasam da mecburen dışarıda bıraktığım tek isim oldu. 

 

YEDİLİ İLK AYAK: After Tulip ve Thunder Road 

 

1 ve 6.ayaklarda sürpriz bulamazsam bu kurgudan tutsa bile bir halt olmaz, buda biline.