Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Kocaeli - 14.1.20201. AYAK : 4, 5, 6  7, 1

2. AYAK : 9

3. AYAK : 5, 3 

4. AYAK : 1  2, 6, 5

5. AYAK : 1  3, 2, 4

6. AYAK : 3, 5, 9, 15, 6, 8, 12, 14  7, 10, 11

Şu Programa Sürpriz Banko Desem...!

ÇIKAN ATLAR KUPONDAN EKSİLTİLDİ, YERİNE EKLEME OLMAYACAK.


ADALSON: 2.ayakta sürpriz konumda olan ADALSON' u risk edip kuponuma tek yazacağım. Yarışa baktığımızda Steel Claw, Büyük Ajiba, Coral Rose gibi çok seri üç isim ve onlara ayak uydurmaya çalışacak Goycocheya ile Horoz' un olduğu bir yarış eğer herkes kendi sitilinde koşarsa yüksek tempoda koşulacaktır. Bu durumda sprinter atlar şanslı şanslı duruma girerler, peki sprinter atların arasında neden ADALSON' u seçtim dersek; Kin Mage ve Gaudi geriden gelecek iki diğer sprinter ama bu iki isimlede arasında 8-9 kilo gibi sıklet farkı mevcut. ADALSON' un yarışlar berbat ötesi, bugün şu ortamı değerlendiremezse artık yarış hayatı benim gözümde bitmiş anlamını taşır. Bugün zaten son 3 yarışına giriyor ve muhakkak bu 3 yarıştan başarılı bir sonuç almak zorunda. Dediğim gibi bu kadar lehine şartları bugün değerlendiremezse kalan son 2 yarışında da bence bi halt yapamaz. Çok sürpriz konumda olsada, sırf şu programda çok ön plana çıkan atlar olduğundan tutacaksa böyle tutsun deyip kuponumu bu sürpriz ismin üzerine kurdum. Korkanlar 5.ayağı tek yazıp buraaa 9,4,1,2,3----7,6,5 sırasına dikkat edebilir. 

 

AŞIKBEY ve UZUN BEY: Normal şartlarda ben bugün AŞIKBEY' i yine tek yazarım fakat başımın belası bir at var sırf o yüzden tek yazamadım. Aynı ingiliz Beceriklihan' dan çektiğimi UZUN BEY' den çekiyorum. Sitili rakipleri var diye yanına at yazarım boş bırakılır ayakları birbirine dolana dolana yarış kazanır, tersi yaparım şans veririm ortalıkta gözükmez. Mesela son yarışını kazanamadı ama beni yine yakan atlardna oldu, o gün Saygon' a müsade etti ve o gün cazip bankom Deniz Köpüğü gibi kısacık sprinter neredeyse Saygon' u kovalayacak kadar yakın gitmek zorunda kaldı yarışta. O gün demek Uzun Bey her zaman koştuğu gibi koşsa Deniz Köpüğü' nün hiç kaybederi yokmuş. Bugüne dönecek olursak yanında Bu isimli seri at var ama UZUN BEY' i bozacak mı orasından hiç emin değilim. AŞIKBEY' in üzerinde son zamanlarda iyi icraalar yapamasa da bugün çok sevdiğim ve tuttuğum bir jokey var, Onur Uzun Bey' in önde olacağı Bu isimli atın yanında olacağı koşuda düzlüğe onların gölgesi niteliğinde koşarak girerse bence kazanan AŞIKBEY olur. 

 

RUN FOR THE SUN: Yani diyecek hiçbir lafım sözüm yok, yazdıklarımı okuyan ve beni anlayanlar neden bu atı tek yazmadığımı anlayacaklar, anlıyordur zaten ama okumayanlar, sadece rakamlara bakanlardan bazıları, artist gidip yine yıkmış büyük favoriyi der. Aslında her şey açık açık yazılı, ben bu oyunu böyle oynamayı seviyorum, gündüz yarışlarını geceden yazdığım için zaman zaman AGF oranlarında kimin büyük favori çıkacağını sağolasun bültencilerin iğrenç Türkiye ortalama puanları yüzünden karıştıyor ve bende de bazen büyük AGF banko görüyorsunuz(tek attığımda genel bir istatistik %80 gelmiyor zaten) sebebi de budur. RUN FOR THE SUN yarışın yarış gibi koşulduğu koşturulduğu 100 yarışın 99 tanesinde bunları geçer, bende bilirim işte aması var o yüzden ben o küçücük ihtimal peşinde koştum. Adalson yorumunda yazdığım gibi RUN FOR THE SUN' ı tek atanlar Adalson ile boşuna elektirik yüklemesine girmesin :) 

Bazı ayaklarda bazı atları geniş kuponumda yerim olduğu halde özellikle yazmadım, onlardan çekinenler yazabilir. Mesela ilk ayakta Yahyabey Gülü yok kuponumda, üstündeki kardeş 2 senedir yarışlarda at biniyor 32 yarışında 4 defa 4.lük gibi bir istatistiği var tamam kötü atlara biniyor ama kardeşte ışık yok o yüzden yazmadım.