Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Ankara - 20.6.20201. AYAK : 4, 7, 3, 5, 2  6, 1

2. AYAK : 7 

3. AYAK : 5, 7  2

4. AYAK : 4, 5, 7, 6 

5. AYAK : 8  1, 5

6. AYAK : 8, 6, 15  5, 9, 7, 11, 14, 3, 4, 13, 16, 2

UYARI!!! Ankara kuponumda BANKOM DEĞİŞMİŞTİR...!

UYARI!!! Bildiğiniz üzere 5.ayakta MY PERFECTION kuponumun bankosuydu, fakat benim o yarış için olmazsa olmazım Best Of Ela yarıştan çıktı, olmazsa olmazım diyorum zira yarışı hızlandıracak isimlerin başında geliyordu ve bu durum MY PERFECTION' un çok işine yarayacaktı. Elbette hiç belli olmaz yarış belki yine hızlı olur ve yine MY PERFECTION kazanabilir fakat tüm enerjimi kaybettiğimden dolayı değişikliğe gitmeye karar verdim. Günlerdir içine en çok sinen bir program karşıma çıkmıştı ve maalesef onunda içine ettiler. Diğer banko adayım AKYAKA geniş oyunumun bankosu olmuş, MY PERFECTION' ın yanına önde daha rahat kalabilecek MINE OF FIRE ve bu pistin gediklilerinden başarılı kısrak İREM SU 5.ayakta geniş oyunuma yazacaklarım oldu. Ayrıca geniş oyunda açılan yer olduğundan 1.ayak ve son ayağa ikişer tane at ilaveleri oldu. 

 

AKYAKA: Uzun zamandır start almayan, Kurtel Ekürisinin neden elden çıkarttığını pek anlamadığım AKKAYA oldukça yeterli hazırlıklara sahip. Özellikle bu pistteki son iki galobu muhteşem. Birçok hızlı ismin bir araya geldiği koşuda Özcan sabırlı bir şekilde düzlüğü bu ata gösterir tüm gücünü son 300 e bırakırsa bence çok zor kaybeder. Açıkçası bekleme yarışını iyi uygulayan bir jokey olsa (Örnek: Kocakaya) sanırım bu rakipleri yanına yazmazdım ama kalite kalitedir, siz dilerseniz riske girebilirsiniz.

 

MY PERFECT: Çokça tek attığım, yada favorim olan neredeyse her defasında aptalca sürüşler sayesinde kazanacağı yarışlardan olan kısrağın peşini bıraktığım an kendini bulması benim adıma büyük talihsizlikti. Öyle etkili yarışlar koştu ki tam 5 yarış üst üste kazandı, kazandığı her yarışında isyan ettim :)) Her neyse bunun gibisi belki 50 tane örneğim çıkar geçmişe bakarsam. Geçen hafta gördüğü yarışında Mücahit eğer sptrintine doğru yerlerde başlasaydı bence 3. değil az farkala da olsa kazanırmış o yarışı. Bugün rakiplerine baktığımızda Mine Of Fire, Best Of Ela, Reina De Diamantes gibi oldukça seri üç tane rakibi var. Şu yarışın neresinden bakarsan bak bu koşunun düzlüğü bu koşunun son 300 ü MY PERFECT’ e göz kırpıyor. Açıkçası en büyük endişem Mücahit’ le 3 defa koşup kazanamamış olması diyebilirim ama bu kadar bariz şekilde şanslı olduğu belli olan koşuda banko yazmalıyım ben bu kısrağı. Oldukça cazip konumda bir banko olacağından çekinip tek atmaya cesaret edemeyenlere 3 ve 9 nolu kısraklar haricinde at elememelerini öneririm.

 

NOT: Son ayakta uzun zamandır koşmamasını bahane ettiğim SEFİRA, artık resmen kazanmayı unutan TURBOCU ve daha çok uzunda tuttuğum ONATKAN' ı yazamadım ama yerim olsa açıkçası elemez yazardım. 

 

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 2,,,,12,3

2.AYAK: 7,3,2,6,1

3.AYAK: 7,6

4.AYAK: 5,6,1,3,4

5.AYAK: 4,7,3,5,2

6.AYAK: 7,,,,,4,5,2,6

 

NOT: İlk alatılıda AKYAKA’ yı tek atanlar, 1.koşuya 4,5,6,7 nolu atlarıda yazarsa fena olmaz, zira 1.koşuda CETERIS PARIBUS kötü koşarsa karışmaya son derece açık bir koşu görüntüsü mevcut.