Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Ankara - 30.6.20201. AYAK : 3, 4, 5, 7, 9  8, 1

2. AYAK : 4  6, 3, 2

3. AYAK : 6, 1, 3  7, 5  2  4, 8

4. AYAK : 1  6, 4, 8, 2

5. AYAK : 6

6. AYAK : 4  7, 8

Akşama Kocaeli 1.altılısına tahminim olmayacak...!

SUN OF DAY: Normal şartlarda bazı jokeylere takıntımdan dolayı kolay kolay tek yazmam onların bindiği atları ama maalesef ama özellikle zor durumda kaldığım zamanlar inadına denk geliyor. Neyse ki bu ata en iyi binen jokeylerden birisi olduğundan biraz umutluyum. SON OF DAY eğer ki ekürilerden Flying Bird’ ü saymazsak grubun kesinlikle uzak ara en iyi atı ve bu SON OF DAY 19 gün önce çok klas isimlerin yanında harika bir 4.lük aldı. Bugün en azından o performansı ve Flying Bird’ ün 128 günlük arasıyla bu mesafede fotoyu önde geçmeli. Bankomdur, rakip soranlara bence Flying Bird ve Osman Baba derim.

 

SON AYAK : Sahip değiştiren CÖMERTOĞLU’ nun son yarışı fena değildi. Bu at aslında kazanmaktan nefret eden bir at ama bu işler hiç belli olmaz, bu tip atlar sahip değiştirince bir anda değişebiliyor. Bugün muhtemelen hızlı başlayacak yarışta tüm gücünü son 300 e saklarsa sonlarda haklim olabilir gruba. Aksi takdirde özellikle bu tip mesafeleri iyi koşan YILMAZ HOCA Göklerin Gülü ve Uçan Abla’ dan etkilenmediği takdirde uygun kilosuyla çıktığı gibi bitirebilir. Bu iki atın dışında normalde sitili rakiplerine rağmen Göklerin Gülü, kilolarına rağmen Oktayınoğlu ve Aydankızı da yazardım ama maalesef programda bu koşuda bu riski almalıyım. O yüzden favorim iki tayın yanına çok ters bir isim olan EFSANE ARTUN’ u ekleyeceğim. Kulvarına rağmen hemen güzel bir yer tutar ve sonlara gücünü saklar, yarışta hızlı giderse EFSANE ARTUN’ dan iyi bir sprint efsane bir sürpriz görebiliriz.

 

NOT: 2.altılı 1.ayakta dışarıda kalan üç isim var, gördüğünüz üzere 1.altılımda var ama 2.altılıma yazamadım. Bakalım nasıl koşacaklar :)

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 6,4,5,9,2

2.AYAK: 5 ACIDİLLİ FATİH

3.AYAK: 7,,,,6

4.AYAK: 3,4,5,7,9,8,1,,,,,10,2,11

5.AYAK: 4,6,3,2

6.AYAK: 6,1,3,7,5,2,4,8

 

NOT: 1.altılıda 1.koşuda biraz şüphelerim olduğu için ağır favori yanına çok at yazmıştım, şimdi ağır favori yarıştan çıkarıldı işler biraz daha karıştı dikkatli olmak lazım. Onun yerine 2 nolu DÖRTNALBEYİ' ni ilave ettim kupona. saat: 13,45 

 

ACIDİLLİ FATİH : 1.altılı 2.ayakta oldukça riskli bir seçim yapıp ACIDİLLİ FATİH’ I kuponuma banko yazacağım. Önde tabi son 4 yarışını kazanmış bir Gökyüzü olacak ama her ne kadar kazanmışlığı olsada bu mesafede Gökyüzü’ ne biraz soğuk bakıyorum, kaldı ki her ne kadar sert bir şekilde liderlik isyeceğine ve Gökyüzü’ nü bozacağına inanmasamda Surşahini’ de önde olacaktır. Asıl mesele aslında ACIDİLLİ FATİH, bu safkan mesafe uzadıkça daha iyi performanslar sergliyor ve bence uzak ara en iyi yarışlarını Ankara pistinde yapıyor. Bugün düzlük üzerinde bir şekilde bu gruba hakim olmasını beklediğimden 1.altılıda kuponuma banko yazacağım.

 

SHORTY ve KOCA HATUN: 3.Koşuyuda iki dişi yazarak riske attım, bunlardan SHORTY’ yi oldukça beğeniyorum, pist farketmeksizin iyi yarışlar yapacağına da inanıyorum. Bugün önüne Granada’ yı alıp düzlük üzerinde ondan kurtulup fotoyu önde geçmeye yakındır fakat 115 gün sonra bugün tekrar sahalara dönecek KOCA HATUN müthiş hazırlıklara sahip. Tabi galoplar ve yarışlar birbirini tam anlamıyla tamamlasaydı hergün altılı bulurduk ama yarış nefesi bambaşka. Yinede ben bu tayı yazacağım en azından geniş kuponuma. İkisinin dışına da çıkarsa zaten kapamaya kadar gider.