Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İstanbul - 1.7.20201. AYAK : 8, 1, 6, 3, 5  2

2. AYAK : 8

3. AYAK : 3, 4, 5  2, 6, 7, 8

4. AYAK : 5  6, 7, 3, 4, 2, 1

5. AYAK : 9  6, 8

6. AYAK : 16  2, 1, 9

UYARI!!! Çıkan attan sonra şablon güncellendi.

UYARI!! 5.ayakta 4 nolu Kuababa' nın yarıştan çıkmasından dolayı geceden yazamadım dediğim 6 nolu LORD ve ısrarla bugün kuponda olsun denilen 8 nolu MERSİNLİ şablona eklenmiştir. Mersinli' in şablona eklenmesiyle kupon site limitini çok aşacağından ilk ayakta Mister Ra ve son ayakta Prenses Montana şablondan çıkarılmıştır. Güncelleme: 13,47

 

MISS PERFECT: Son yarışında neredeyse 150 metre boyunca süper jokeyi sayesinde yol bulamayan MISS PERFECT’ in ve ilgililerinin emeğine bence çok yazık olmuş zira kazanan bu kısrak olmalıymış. Yol bulamadın madem zamanında çık dışarı daha ne ısrar edersin. Sanki 20 tane atın içinde yol bulamıyor mübarek. Bugün Özcan Yıldırım ile karşımızda, severiz sevmeyiz orası ayrı mesele, çok zaman kızdığımızda oluyor fakat bence bu at tam anlamıyla Özcan’ lık bir at. Yarışa baktığımızda Samothraki dışında öne düşecek koşuya tempo verecek bir isim yok. Aslında böyle bir durumda öndeki atın şansı çok fazla olur lakin eğer bu tip atların ardında onu çok gerilerde takip etmeyen yarışı önde beklemeyle koşan ondan daha güçlü bir at varsa ona belli bir yere kadar dayanır ve bayrağı ona teslim eder. MISS PERFECT’ de aslında tam manasıyla bu tanıma uyuyor, çok geride yarış takip eden bir at değil, ki zaten Özcan bindiği atların %90 ınını çok geride koşan bir jokey değil. Tahminimce onun arkasına 2.liğe yada en fazla 4.lüğe yatıp düzlükte temposunun düşütüğü an ortaya çıkıp liderliği alıp geriden geleceklere direnecektir diye düşünüyor ve iki altılı kuponuma da bu kısrağı tek yazıyorum.

 

REGAMOUR ve KUABABA: 5.ayağı biraz risklide olsa iki tayla geçmeye çalışacağım. REGAMOUR tek çim koşusunda 6.olarak ayrıldı ama o yarışında koştuğu atlar yarış KV bir koşu olsada çoğu grup atı potansiyelinde isimlerdi. Yani gayet doğal o 6.lık, bugün ise kendisi gibi maiden isimlerle koşacak, REGAMOUR kazanmaya bu grupta çok yakındır, eğer başına bir iş gelirsede devreye son yarışı akıllara durgunluk verecek cinsten tuhaf olan KUABABA’ nın girmesi muhtemel görünüyor.(Bu koşuda 1 atlık daha yer açarsanız Lord’ a dikkat ediniz, bende yer kalmadı)

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 6,2,7,3,,,,,4,1,5

2.AYAK: 5,2,4,11,,,,,9,12,6,7

3.AYAK: 2,7,,,,9,6

4.AYAK: 2,1

5.AYAK: 8,1,6,3,5,2,9

6.AYAK: 8 MISS PERFECT

 

Dünkü her iki şehirde de yaşadığım facialardan sonra bugün tahmin vermek için işe kendimi vermek çok zor oldu ve sabahın ışıklarını görmüş oldum. Altılının ne verip vermediği dün için çok önemli değil fakat Ankara’ da Sun Of Day’ in uzak yapacak görüntüden yarış vermesi tamda Hacı Akın’ a yakışır bir performanstı, Kocaeli’ nin zor geçeceğini başlıktan bile hissettirdim ama son zamanlarda bu kadar zoruma giden bir program olmadı. 2.ayakta minumum 5 tane çok seri tavşan varken maşallah hepsi birden en geride bekledi, o ortamda bizim köydeki eşşek öne düşşe o da kazanır, kaldı ki bendeki bedevilik onunla da kalmadı, tam 15 atın olduğu koşuda benim banko Akdiamond start öncesi defalarca şahlandı, ayakları askıda kaldı neler oldu neler, ona rağmen koştular. Gerçi koşsa ne olacak o ortamda o şansızlığı yaşamasa da kazanamazdı çünkü cümle alem resmen sözleşmiş beklemeye. Asıl acı olan ve insanlara küfreder gibi yarışı 3.ayakta izledik. Art niyet illa ki aramıyorum zira insanlığına adamlığına gram lafım olamaz ama gördüğüm göreceğim en yeteneksiz jokeylerin top listesini oluştur deseler ilk üçte sayacağım bir adamdır Onur Öztürk. Ama bu kadar bariz şekilde verilen yarışlardan sonra insanın bunlardan nefret etmesi kadar doğal birşey yok.