Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Ankara - 8.10.20201. AYAK : 4, 6, 9, 3, 5  8, 2

2. AYAK : 7, 8, 2, 3, 1, 5  4

3. AYAK : 6, 5 

4. AYAK : 9  3, 4, 1, 8

5. AYAK : 6 

6. AYAK : 7  4, 9, 12, 8, 6, 10

İlk ayakta çıkan at yerine son ayakta 10 nolu DARYÜZ şablona ilave edildi.

ANGEL OF LUCKY ve THINK POSITIVE: 3.ayağı iki tayla risk ettim, açıkçası ikisinden birisinin kazanmasını bekliyorum ama bizim her beklediğimiz olsaydı dünyayı 75 kere dolaşmıştık, o yüzden bu kelimelerin çoktaanlamı yok, bundan dolayı 100 metre önde kazanacağına inandığım bir atı bile yorumlarken risk derim çünkü koşan, koşturan canlı birde işin içine pislik işler girince o zaman bizden çıkar. Mesela dün İstanbul' da 2.ayağı kazanan Gülüşü Güzel isimli taya baktığınızda muhteşem bir kan hattı var, normalde benim yazmamam mümkün değil ancak tay tamı tamına 429 gündür koşmuyor, hadi bunuda geçtim yahu son 3 aydır kayıtlarda 1 tane bile galobu yok. Öyle bir yarış yaptı ki o tayın galopsuz o yarışı yapması imkansız belli işte yazmamışlar milletin ocağına da incir ağacını böyle dikiyorlar işte. Her neyse tekrar dönelim 2.ayağa; bu taylardan son yarışında banko yazdığım ANGEL OF LUCKY yine çok tuttuğum bir isim fakat THINK POSITIVE' in de son yarışındaki istekli hali dikkat çekici o yüzden ikisini ayırmamaya karar verdim.İkisinin dışına çıkarsa bence şansı olmayan tay yok.

 

KUZEY YAĞMURU: Muhteşem yarışlarına devam eden safkan batıdan Ankara kumuna geldiği ilk yarışını kazanan nadir isimlerden birisi, bu aslında onun ne kadar güçlü ve karakterli bir safkan olduğunu gösteriyor. Son yarışında yine çokümitli olduğumdan klas isimlerin yanında kuponumda vardı ve beklediğim gibi çok etkili koşarak sentetik pisttede üst üste kazanmayı bildi. Bugün yine mesafesinde koşunun en şanslı ismidir, ters kurguya gittiğim için açıkçası tek yazmadım yoksa yanına at falan yazmazdım, o yüzden özellikle tek yazmak isteyipte Cemil tek yazmamış deyip yazmayanlar bundan etkilenmesin benim oyun tarzım belli. 

 

TALUZEK: Bugün etkili bir jokeyle çokuygun kilosuyla yatkın olduğu mesafede koşacak. Dün Deli Tahir ile alakalı ne dediysem bugünde bu safkanla alakalı aynı düşüncedeyim, kesinlikle Gökhan Kocakaya' nın sitiline çok uygun bir at. Düzlüğe sabırlı sokulup son 300 de basacak bir jokey lazım o da Kocakaya' nın ta kendisidir. Bugün Leopon, Polar Star ve Baba Oktay gibi yarışı önde takip etmeyi isteyen rakipleri varken koşu belki ilk başlarda sert tempolara maruz kalmayacak ama son 800 e doğru avantaj sağlamak isteyecek isimler olduğundan bir şekilde TALUZEK' in bu işine yarayacaktır. Ben kuponuma tek yazdım, tek atmasam %100 kapatacağım bir koşu olurdu ama bana göre en yakın rakip tek yazdığım ama start problemini aşamayan bugün iyi çıkacağı tutarsa Peace Ruby olur ama dediğim gibi onunla yetinmez tek yazmasam bu koşuyu kapatırdım.  

 

Çift bankolu kuponlar son ayağa biraz yüklenmeye çalışsın özellikle Yakutiye,Daryüz, Onatkan gibi isimleri ekleyerek.

 

NOT: 1.Altılıya tahminim olmayacak.