Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Kocaeli - 13.10.20201. AYAK : 13, 11, 8

2. AYAK : 8  13, 15, 11, 6, 7, 4, 1

3. AYAK : 5 

4. AYAK : 3, 4, 5  2, 6, 1

5. AYAK : 5, 4, 3, 7

6. AYAK : 5  9, 6, 2, 1, 10

1.AYAK: Bu zamana kadar kazanamamış yani bir baltaya sap olamamış atlar arasında özellikle iki isim RELAX ve BIANCA CAPELLO biraz daha sırıtan isimler diyebilirim. Her ikisininde çok gerilerde beklemeyen isimler olması, şanslı sayılabilecek birçok ismin start problemi şanslarını biraz daha artırıyor diye düşünüyorum, normalde iki taya şans verecektim ama Ankara' dan bugün bu piste koşmaya gelen Özbelge Ekürisinin iki tayı var 1.ve son ayakta, ikisininde hazırlıkları çok iyi olduğundan üçüncü at olarak NEVER ENOUGH bugün kuponumda olacak isimdir. Üçünün dışında at yazmaya kalksam yaz yaz bitmez bu koşu, o yüzden bu riski alıyorum. 

 

2.AYAK: Koşan 16 atın 8 tanesini yazdım ama açıkçası ilk ayaktan bile daha fazla çekindiğim koşu diyebilirim, örneğin şu MİLYONER' e başkası binse programdaki tüm riski bu atın üzerine alırdım ama öylesine berbat at süren bir çocuğa dönüşen birisiyle koşacağı için bu riski alamadım, tek atsam %100 salak salak yerlerde gezinir gelir 2-3-4. lüğü kapar o yüzden yanına rakipler yazdım ama sonuca dair açıkçası net bir görüşüm yok. 

 

HAVZA ASLANI: Kumda koşmasını dört gözle beklediğim HAVZA ASLANI nihayet bugün ilk defa kaba kumda koşacak ama şansımın içine tüküreyim ki bu beklentiye sahipken üzerine benim 2.yakarcam bindirilmiş :) Hafta sonu gördük işte almadık yarış bırakmadı sanırım 4-5 tane yarış aldı, en şanslı konumda olduğu Arslanturbo ile tabela dışı kaldı. Haa şunu yazmam lazım, o gün Arslanturbo' nun kazanmaması için herşey yapıldı bekleyen atların maşallah hepsi üzerine gitti ve kalıbımı basarım o gün Gümbürgümbür' ün kazanması için herşey yapılarak Kafkaslı' nın rekoru TJK tarafından aygır olarak satın alınan ve birkaç yarışı kalan Gümbürgümbür' e verildi. O yüzden Çiçek' e Arslanturbo yarışıyla alakalı diyeceğim yoktur bence kurgunun kurbanı oldular o kadar. Bugün HAVZA ASLANI süper idman görüntüsüne sahip olduğu İstanbul iç pistinde hazırlanarak bu koşuya geliyor. Gökçestar,Topuklu Efem, Sükut Bey, hatta Yalvaçhan ve Kızıloğlum' un bile önlere hamle yapmasını beklediğim koşuda düzlük üzerinde bugün bu gruba hakim olmalı. Favori olsa açıkçası tek yazmazdım ama an itibariye AGF tablosunda 4.at çıkması iştahımıda kabarttı. Bankomdur.