Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İstanbul - 16.10.20201. AYAK : 6, 5  9, 4, 8, 7, 2, 3

2. AYAK : 6, 5, 8  11, 2, 3, 4, 7

3. AYAK : 4, 5  6, 8

4. AYAK : 5, 4 

5. AYAK : 4, 6, 7, 10, 5, 8, 3 

6. AYAK : 10

Sürpriz Banko...!

HECEMİNE ve ATİKÇİÇEĞİ: Çok zorlu programın başrollerinde bugün arabın satış maidenlarına ait 3 tane koşu var. Öylesine zor koşular ki riske girsen bir türlü girmesen bin türlüsü var. Ama yapacakta açıkçası çok şey yok bu zamana kadar bir baltaya sap olamamış arap taylarının satış maiden mücadelesinin 6.koşusunda yer alan kısmında daha önce tek yazmaya bile cüret ettiğim HECEMİNE ablası Pamuknine, abisi Koçarlı' nın 1/4 oranında bir yarış yapması halinde bu rakiplerini geçecektir ama bunu yapar mı hiç emin değilim. Yanına yazmaya kalksantıpkı 1.altılı2.koşu gibi kesin olarak hepsi demek lazım ama olmuyor işte. O yüzden yine Hecemine gibi rakiplerinden bir tık daha iyi görünen ATİKÇİÇEĞİ' ni yazdım geçtim, kaderimi bekleyeceğim artık. NOT: 2.altılıda bu koşuya biraz daha yüklendim...!

 

KING MAN GO ve FULL THROTTLE: 2.altılıda 4.ayağıda iki klas safkanla riske ettim. Her iki safkanda bildiğimiz üzere Gazi Koşusunda varlık gösterememişti, bu aslında gayet doğal bir sonuçtu ama bugün kendilerini gösterebilecekleri bir grupta koştuklarını düşünüyorum. Bunlardan KING MAN GO' nun benim için ayrı bir yeri var, bu pistte en son kazandığı yarışta sürpriz bir şekilde kuponumda bankoydu ve o gün sadece ve sadece benim öküzlüğümden sakarlığımdan kaynaklı süper bir altılıyı son anda kuponumdan elediğim bir attan kaybetmiştim. Bugün aşık olduğu pistte Alihan, Çakalınoğlu gibi iki seri ismin hızlandıracağı yarışta bincisinin iyi yerlerde düzlüğü dönmesi halinde sonlarda çoke tkili bir sprinte imza atacaktır. Diğer yandan FULL THROTTLE var ki aslında bu safkanda çok avantajlı şartlarda koşacak, Kocakaya' nın Çirçuz ile banko yazdığım ve çok iyi bir şekilde kzandığı o yarışından sonra FULL THROTTLE tercihi de aslında bir işaret olmalı. Açıkçası program çok zorlu olmasa bu koşuyu 5,4,3,8,9,1,7,2,6 şeklinde kapamaya kadarda giderdim ama her yorumun içinde belirttiğim gibi inanılmaz bir program bizi bekliyor. Mecburum iki atla şansımı denemeye.

 

BRAVE KING: Aslında 2.altılımı saat 18,00-18,30 civarında yayınlacağım notunu bu sürpriz safkandan dolayı yazmıştım zira sitede örneğin 50 kişi varsa tahminleri minumum 500 kişinin gördüğünü çok iyi biliyorum, herkesin giriş kayıtları ortada. Ama buna rağmen erkenden yayınlamaya karar verdim. 11. seneye doğru koşar adım giderken şu işe çözüm bulamadık, bulunacak gibide gözükmüyor. Birisine desen ki cebinden 5 lira sokağa at, sana derki hadi lan sende, ben salakmıyım niye paramı sokağa atacağım der değil mi? Ama burada tahminleri beleşçilere peşkeş çeker, bunu yaparkende kazara kazanacağı ikramiyenin düşmesine razıdır halbuki ne farkı var diğeriyle. İddia oyunu olsa anlarım alacağı para bellidir ama at yarışında ne kadar çok kişi bulursa o kadar ikramiye düşer, bırakın kardeşim artık şu işleri bizim emeğimizi, diğer dürüst üyelerin haklarını gasp etmeyi yazıktır günahtır. Her neyse farkeden bir şey olmadığı için o saati beklemeden erkenden yayınlıyorum sürpriz bankomu. BRAVE KING' in kan hattı benim için her zaman bir ayrıcalık olmuştur, Luxor konusundaki düşüncelerimi zaten çoğunuz biliyorsunuz fakat bu safkanın annesi Nazar' ın da benim adıma büyük ayrıcalıkları var çok eski üyeler bilirler Nazar' ın yavrusu Not Stop bu sayfada ikide bir tek yazdığım favori olarak kupona yazdığım çok değerli bir şampiyondu. Non Stop' dan sonra Nazar çok kıymetli bir yavru vermesede bugün onun yavrularından BRAVE KING' i bu zorlu programda banko yazacağım. Son yarışında bugünkü jokeyiyle gayette sert rakipleri yanında oldukça tatminkar bir yarış koştu, her şeyden önce safkanın istekli hali gayet iyiydi, bugün Samothraki, Le Gor, Tam Altın, White Ocean belki Sevmek Zamanı gibi isimlerin önde kümeleneceği yarışta Hüseyin adam akıllı yerlerde (mesela grubun tam ortasında)  son 300 lere sabırlı bir şekilde girerse bence günün tatlı bir sürprizine imza atacaktır. Risklide olsa bankomdur, bana göre rakipleride Rey ve White Noble olur.  

 

ÖNEMLİ NOT: 2.altılı 3.ayakta dört tane at yazdım ama asıl görüşümde yazamadığım Oğlumrecep, Atik Atik ve Canımbabam' da var fakat yazamadım mecburen dışarı attım. Ayrıca bir önceki ayakta yani 2.altılı 2.ayağı bildiğiniz üzere 1.altılıda iki tayla riske ettim fakat 1.altılı bankom kazanınca artık sanırım 1.atlılım sadece o koşuya bakacağından iki altılınında aynı koşuda gitmesinin önüne de geçmek amacıyla zaten riskede girmişken o riski 2.altılıda bertaraf etmeye çalışmak adına çok at yazdım ancak yinede kuponu küçültmek isteyenler 2.altılıda da aynı koşuyu iki atgeçebilir. Kararı birazda size bıraktım, çok karmakarışık bir bülten var özellikle kısıtlı bütçeler yem olmamaya çalışsın.

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 2 HEDEFİGÖR

2.AYAK: HEPSİ

3.AYAK: 3,1,6,,,,,5,2

4.AYAK: 3,2,,,,,1,6

5.AYAK: 6,5,9,4,8,7,2,3

6.AYAK: 6,5

 

HEDEFİGÖR: Son yarışında Ankara' da ön plana çıkarttığım bir isimdi HEDEFİGÖR. Yarışın başlamasıyla birlikte aslında tamda istediğim gibi bir yarış koşulurken Çelik A.Ş öyle bir taktik uyguladı ki bu tuzağa Hışman çok fena düştü. Liderliği bir Müslüm, bir Ahmet alırken Hışman ne yapacağını şaşırıp tempoyu yükselttiği an bu defa iki kardeşin makaslamasıyla sıkışıp bir anda geri düştü. Özellikle arap atında ritme girerken veya girmişken bu tip darbelerle toparlanıp geri gelmek çok zordur ve nitekim olmadı. Bugün yarışa baktığımızda öne muhtemelen Onuktan düşmeye çalışacak ve Hışman yine 2.liğe yerleşecektir, düzlüğe girilene kadar sabırlı olursa bu zor koşuyu lehine çevirmeye çok yakındır. Çok ama çok zorlu programda 1.altılıda risk edip 1.koşuda tek yazarak şansımı deneyeceğim.