Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İstanbul - 13.1.20211. AYAK : 4  8

2. AYAK : 7 

3. AYAK : 2, 9  4, 5

4. AYAK : 5, 6  7, 2, 4, 3

5. AYAK : 1, 6, 2, 3, 5  4

6. AYAK : 8, 5, 9, 10, 11  12, 7, 2, 6, 3, 4, 1

GREEN SHADOW ve LION OF BABYLON: Günün ilk iki ayağında bugün çok ciddi riskler alıp şansımda yaver giderse son 4 ayağa biraz olsun rahat girme peşinde olacağım. İlk ayaktan alacağım risk 2 safkanla olacak bunlardan GREEN SHADOW tamam Averebak ile son yarışları iyi ama üstünde etkili bir jokey olsa neler yaparmış kestiremiyorum. Nasıl olduysa nihayet Allah' a şükürler olsun bugün bunuda gördük ve etkili bir jokey binecek. Tabi Hışman ne kadar etkili olursa olsun yarış temposu 1. öncelik olacak, Heva, Azmantor ve Lion Of Babylon sanırım ilk üç sırada olacak isimler. Bu üç isim tempoyu yükseltmemek için ellerinden geleni yapmaya çalışırlarsa önde dirençli kalma ihtimalleri fazla olacak, öyle olursada geriden gelecek isimler ne kadar iyi koşarsa koşsun yetişemeyebilirler. Ancak biraz olsun koşu temposu yükselirse GREEN SHADOW Hışman' ın altında bence kudurmuş gibi bir yarış koşacaktır. Normalde ben yanına at yazmam ama açıkçası yukarıda yazdığım ihtimalde olduğundan yani ön grubun içindeki atların dirençli kalma ihtimalleri de olduğundan onlar arasından zaten sürekli kuponumda en başlarsa olan sevdiğimde bir at olan LION OF BABYLON' u ekledim, umarım ikisinden birisi kazanır diyerek risk edip ilk ayağı iki atla geçmeye çalışacağım.

 

DEDEM AHMET: Bugün bu pistte ilk defa koşacak olan ama yadırgamayacağına inandığım DEDEM AHMET' in son yarışı evet sıradan bir Kocaeli maiden yarışı gibi olabilir ama aslında öyle değil, hep yazdık burada o pistte kısa mesafeli yarışlarda ön grup kolay kolay durmuyor. DEDEM AHMET o gün starttan aslında 2-3 boyda geç çıktı ama çok gerilerde girdiği düzlüğü gayet güzel ara kapatarak kazanmasını bildi. Öndeki atın temposunun aşırı düşmeside bu görüntüyü vermiş olabilir fakat ne olursa olsun o yarışı alması DEDEM AHMET adına iyi bir şeydi. Bu ekürinin elindeki atlar genelde yüksek kazançlara sahip atlardır ve Keziban Hanım adına koşanlarda genelde İngiliz atlarıdır ama ekibin işinin ehli bir ekip olduğu bariz belli. Kan hattına baktığımızda DEDEM AHMET' in mesafe uzadıkça iyi koşması gerek, ayrıca Aynalıçarşı, Yomralı ve Ülgenbey gibi atların ön grupta olmasıda avantajına olacak. Sonuç olarak düşüncemin aksine kötü koşacağı tutmazsa bu mesafede DEDEM AHMET bence bu pistteki ilk yarışını da kazanmlı, risklide olsa bankomdur. Tek dileğim ya kazansın yada gidip sonuncu olsun çünkü bazı şeyler çok zoruma gidiyor, dünya kadar video izle o kadar veri içinden birşeyler çıkart ama sonra bir tane çok akıllı tarafından heba edilsin. Buna dünkü 1.kulvardan çıkıp yarış boyu dışarıları dolandırılıp fotoda kaybeden Koca Seyid gibi taze bir örnek verilebilir değil mi? Herneyse DEDEM AHMET bankomdur.

 

ARDABOYLU: Eğer ki ilk ayağı iki atla geçme konusunda korkunuz varsa yada Dedem Ahmet yerine başka bir banko arıyorsanız, yada hali hazırda kuponu 1/4 oranında küçültüp değerlendirmek isterseniz ARDABOYLU isimli tayı tek öneririm. Bu tayın son yarışı hakikaten çok ama çok iyiydi, bugün rakiplerinden anormal bir yarış gelmediği takdirde bence bu tay kazanmaya çok yakın olacaktır. 

 

YEDİLİ İLK AYAK: Esennur yedili plasecilerin güvendiği banko olmalı.