Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İzmir - 24.1.20211. AYAK : 7, 3, 10, 6, 5, 4, 8  9, 1

2. AYAK : 10, 3, 4, 9, 11, 1  2, 7, 8, 6

3. AYAK : 4

4. AYAK : 7  2, 1, 3

5. AYAK : 3, 1

6. AYAK : 6, 9, 5  7, 12

POWER BY FIRE: Son yarışında nihayet beklediğim yarışını yaparak bugünkü gibi ıslak pistte kolay bir galibiyete ulaşmıştı. İlk ayakta aslında bu safkanı tek yazmasına yazarım ancak o yarışı sonrası 43 gün ara vermesi insanı ister istemez işkillendiriyor, forma girmiş kazanmış bir at neden geri alınır ki. Belli ki ufak bir sıkıntı yaşamış, eğer öyle olmadığını bilsem ilk ayaktan banko ile başlardım. Yinede bu kısacık ara problem olmayabilir ve bu at kazanabilir, o yüzden gücü olanlar hepsi yapmak yerine alternatif bir kurgu deneyip tek attığım koşuyu kalabalık geçerek avantaj sağlayabilir.

 

GÖLDEM: Hep istikrarlı koşan ama çokta kazanmasını sevmeyen bir kısrak olduğunu düşündüğümden kolay kolay tek yazmadığım bir kısraktır GÖLDEM, fakat bugün bu düşüncemi bir kenara bırakıp kuponuma banko yazmaya karar verdim. Eskiden öne yakın koşar hatta bazı koşularında liderlik bile alırdı GÖLDEM ve bu tip mesafelerde kazandığı yarışlarında genelde böyle koşarak o sonuçları aldı. Ne zaman gerilerde beklemeye başladı atın şekli değişti,bugün koşuya ve rakiplerine baktığımızda Hadrakız' dan başka bir tavşan yok öne düşecek ve Hadrakız' da bu grubun epeyce alt kalitesinde bir kısrak. Onun liderliği alacağı koşuyu GÖLDEM' in binicisi uyanık olur ve yarışı kendi halinde 2.likte takipte olursa düzlük dönülünce 300 ler civarı liderliği alıp geriden geleceklere direneceğini ve zorda olsa bugün kazanacağını düşünmekteyim. Riskli de olsa bankomdur, ilk ayağı geniş oyununa tek atanlara kesinlikle bu koşuyu kapatmalarını tavsiye ederim. 

 

RÜZGAR ÇOCUK ve GRAVGOROV: 3.ayaktaki bankom haricinde en büyük riski 5.ayakta aldım diyebilirim bakalım nasıl sonuç çıkacak ortaya. Bay Nusret, Körpenin Oğlu, Demented gibi öne atlayan ve önde gitmeyi seven tayların olduğu 1600 metrelik koşuyu bana göre düzlüğü sabırlı bir şekilde bekleyen kazanacak. Bu tanıma da uyan iki isim var RÜZGAR ÇOCUK ve GRAVGOROV. Bu iki taydan birisinin kazanmasını bekleyeceğim. Yeri olanlar her ihtimale karşı önden bir at By Nusret ve çok hafif kilosuyla Easy Easy ikilisine dikkat etsin.